Cerveza покер x 24 makro

сите места слободни за забава

Се стремат Глобалната се согласи да го купи game masters Забава, сопственик на онлајн казино содржина инвеститорот Pariplay, за околу €13.1 m ($14.9 м).Се очекува трансакцијата ќе биде завршен во Q3 на 2019, откако властите се одобри договорот cerveza покер x 24 makro. Pariplay во моментов има игри лиценци во велика БРИТАНИЈА, Малта, Curaçao, Романија и Гибралтар грлото на ventral слот хирургија во кучиња. Pariplay неодамна имаше игри сертификација расчисти за Њу Џерси, кој ќе обезбеди да се Стремат Глобалната со раст можност во НАС сите слотови мобилни казино преземете.
Tsachi Maimon, извршен ДИРЕКТОР на се Стремат Глобално, рече: "Ние сме многу возбудени за стекнување на Pariplay, која е во линија со нашата M & стратегија се фокусира на Б2Б раст и надворешните игра продажба."Згора на тоа, Pariplay е расчисти игри сертификација за Њу Џерси, што претставува потенцијален раст можност како НАС оператори ќе се добива пристап до Pariplay гејминг содржина."Gili Lisani, извршен ДИРЕКТОР на Pariplay, рече: "јас се чувствуваат сигурни во врска со испраќање на компанијата надвор за следната фаза на раст патување и јас верувам дека натпреварот со Стремат Глобал е голема, овозможувајќи и да стигнат до целиот ново ниво." сите места слободни за забава.