Direccion казино де juegos valdivia

теза за нелегално коцкање во филипини

Во вторникот, на Северна Каролина спортски обложувања бил примен решителна палците нагоре од Државниот Сенат, движејќи се еден чекор поблиску до воспоставување на правна спортски книги во државата – или барем во еден мал агол на тоа.Сен.Џим Дејвис' (R-50 -) бил би им казина се кандидира од страна Мајчин Американски племиња да им понуди на спортски wagering на професионални и колеџ атлетиката.Но, бидејќи државата во моментов има само една федерално признат племе, Источната група на Cherokee Индијанци, неговите две Harrah ' s village казина во сопственост од страна на племиња и управувана од страна на Цезар Забава на Cherokee резервација во западна и Северна Каролина – ја претставуваат државата целата гејминг индустријата.Бидејќи законот не предложи било каква форма на мобилни игри, со wagering ограничени во рамките на две казина, ова е коцкање проширување непочитување мали и релативно не-контроверзен, која е можеби зошто тоа пловел низ Сенатот со двопартиска поддршка во 43-7 глас.Дејвис, чија област вклучува Cherokee резервацијата, нагласи дека за игри е успешна приказна за Cherokee, која се користи приходите да се трансформира на заедницата од страна на финансирање на социјални програми и градење на болница.Државата добива околу $11 милиони долари годишно во приходите-споделување на плаќања и Дејвис верува спортски обложувања ќе генерира околу $14 милиони во дополнителни приходи за Cherokee, кој споредува со околу 1 милион долари за државата.Табела игри и слот машини и сите оние помошни коцкање можности се веќе правен во оваа држава," рече Дејвис за време на Сенатот комитетот на состанокот минатата недела direccion казино де juegos valdivia. "Ова само се проширува тоа да се покрие спортски wagering веќе се смета дека се е легално.Источниот Бенд е неверојатно внимателни, биле добри стјуардите на пари" direccion казино del imss колима. Не секој, па е enthused.Северна Каролина колеџ спортски директор Bubba Cunningham, изјави Вести Набљудувач минатата недела дека тој се противи на обложување на аматерски спортски поради интегритет загриженост, додавајќи дека тој ќе биде "работи со NCAA за ова прашање." Во меѓувреме, конзервативно Семејство Политика на Советот е, исто така, изрази загриженост, предвидување на сметката на крајот ќе доведе до понатамошни коцкање проширување.Советот може дури и да биде на нешто.Претходно овој месец, Републиканската американскиот Сенатор за Јужна Каролина Линдзи Греам воведе законот за Конгресот дека, controversially, ќе се слета во доверба земјиште за Јужна Каролина-базирани Catawba Индискиот Племе за изградба на $560 милиони казино во царската Планина, Северна Каролина.Племето има историски врски до јужна и Северна Каролина и се бореле со Патриот милиции против армијата лојална на Британската Круна во Битката на Кралот е Планина во текот на Револуционерна Војна.Својот сон на Кралот е Планина казино ќе се издува Северна Каролина е казино сектор — а сите идни спортски обложување на пазарот — од 33 проценти.Во меѓувреме, на Cherokee се брендирани идејата на "модерна ден земјиште грабне" и "федералната влада силеџија тактика." тие се во вредност од 1 или 11 во blackjack.