коцкање училиште vostfr еп 1

казино машина sous париз adresse

Крај на линијата за Klubblo како и на условите на пазарот промена На шведската онлајн коцкање група Цреша одлучи да фаза од нејзината вклученост во шведската спорт лотарија Klubblo, повикувајќи се менува условите за водење бизнис.Во соопштението петок, Цреша објасни дека шведскиот игри регулаторот, Lotteriinspektionen, има промени на примена на регулаторната рамка, кои го направија да биде невозможно за Klubblo да соработуваат со спортски здруженија чии федерации не се членови на спортски сојуз Idrottsalliansen.Некои од големите федерации, вклучувајќи го Фудбалска Федерација и во Хокеј Федерација, се спречени да се приклучи на Спортови Сојуз поради ексклузивноста на договори со виртуелна онлајн коцкање монопол Svenska Spel коцкање училиште vostfr еп 1. Fredrik Burvall, извршен ДИРЕКТОР, Цреша, се вели во изјавата: "целта беше дека Klubblo, со својот фокус на трева корен спорт, ќе ги преземе силна позиција како партнер на шведскиот спорт во областа на игри на среќа и игри на среќа.Според постоечките услови, Klubblo не се вклопува во Цреша е стратегија." Burvall очекува дека ликвидноста ќе биде да влијае негативно од околу SEK -1.5 милиони евра во текот на четвртиот квартал и остатокот од 2015 година коцкање училиште близнак томе 9. Загуби поради оштетување на средства и акции, како и резултатите поврзани со Svenska Klubbspel AB ќе биде обвинет за финансиски приходи од поврзани друштва со SEK -7.7 милиони евра и ќе се одрази на Q4-2014 извештај.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година коцкање училишта во нов зеланд. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино машина sous париз adresse.