Pied де parasol deporte рулет

индискиот резервации во јута казино

Секојдневно фантазија спорт (DFS) гиганти DraftKings и FanDuel се праша на Федералната Комисија за Трговија (ФТЦ) да им овозможи на две фирми да се спојат, велејќи дека тоа е во најдобар интерес на фантазијата спортската индустрија pied де parasol deporte рулет. DraftKings и FanDuel се доставени нивните одговори на ФТЦ оваа недела, негирајќи дека предложените спојување ќе лиши клиенти на значителни придобивки на директна конкуренција pied де parasol на рулет leroy мерлин. DraftKings останува најголемиот DFS сајт во НАС и покрај неодамна призна имаат направени оперативни загуби од повеќе од половина милијарди долари во последните неколку години. FanDuel attested за овој факт, во својата 23-страница одговор на ФТЦ.Двете DFS оператори се согласувате дека нивното спојување е про-конкуренција од тоа што "ќе резултира во значителни спојување-специфични ефикасноста на пополнување, трошоците со заштеди, иновации, и други procompetitive ефекти кои директно ќе се зголеми потрошувачката вредност тврдење." Во блокирање на спојување на DraftKings и FanDuel, на ФТЦ цитирана антимонополските загриженост дека комбинираната компанија ќе имаат речиси 95 проценти од пазарот за онлајн фантазија играчи кои се натпреваруваат за парични со подигање на победниците на бејзбол, кошарка, фудбал и други спортски настани индиски ресторан казино патот еверет. DraftKings и FanDuel и негираше изјавата и averred дека тие недостаток на знаење и информации за да се формира верување во однос на ФТЦ наводи дека тие се "далеку од двете најголеми провајдери на DFS натпревари во Соединетите Држави." Двата оператори, исто така, assailed ФТЦ е селективен котација на неидентификувани писмен материјал или комуникации, кои се опишани како погрешни.Она што е јасно, според DrafKings, е дека операторот се натпреварува со многу фантазија спорт и дека тоа го инвестираат стотици милиони долари во напорите да се вози раст, свест и доверба во својот производ придонеси индискиот резервации во јута казино.
FanDuel нудат слични приеми и негирање на ФТЦ наводи.Многу бизнис-аналитичари и правниците се тесно гледање на случај, бидејќи тоа е еден од првите реални тестови на анти-труст политика под Адут администрација.Аналитичарите велат дека единствениот начин за FanDuel и DraftKings да биде во можност да се преживее на анти-труст надзор е ако тие можат да ја убеди ФТЦ дека тоа е корисно за двете фирми да имаат поширок пазар.Минатиот месец, Џејсон Robins и Најџел Eccles, извршни директори на DraftKings и FanDuel, односно, издадени во заедничката изјава изразување на своето разочарување со ФТЦ акција и тврдат дека за да биде "земајќи ги во предвид сите наши опции во ова време." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre индискиот одморалиште казино во близина на мене.