блек џек онлајн kostenlos spielen

пердув паѓа казино денот на благодарноста бафет

Секако, сите очното јаболко во покер во светот во моментов се ласерски-фокусирани во вторникот вечерта е WSOP пресметка на Рио, но постојат и неколку други предмети, на забелешка на извештајот.Низ езерце во Франција, Adrien ", Сите Во" Allain заработил Светот Покер Турнеја (WPT) Amneville €3,200+300 главниот настан титулата во текот на викендот, земајќи дома слатка €310k за неговите проблеми.Тоа е втора голема живеат покер скалпот за Allain, откако претходно триумфираше во 2009 година на Азија Покер Турнеја Macau главниот настан.На WPT Amneville видов 379 играчи заземат нивните места во текот на шест дена на игра, на крајот доаѓаат да главите-up игра помеѓу Allain и Jordane Quin, кои се населиле за вториот и €170k.

Thibaud Guenegou зеде и третиот €113k блек џек онлајн kostenlos spielen. Stateside, Џери Монро е донесена на Светската Серија на Покер Коло запре во Biloxi, Мисисипи.На $1,600 главниот настан привлекува некое поле од 337, кој се бореше со текот на три дена да пристигне во главите-up були помеѓу Монро и "Диви" Бил Филипс.Монро заработил $112k и сјајна WSOP-C златен прстен за победа, со Филипс преземање $69k и трето место finisher Јаков Naquin заработка $50к.На север од НАС граница, Британска Колумбија Лотарија Корпорација е правење на добар употреба на својата онлајн покер сајт PlayNow.com's славна личност потпишување, Ванкувер Canucks' goaltender Роберто Сидни.На Роберто Сидни Добротворна Покер Класичен ќе се добие во тек Ноември блек џек еден на еден. 14 на Реката Рок Casino Resort во Ричмонд, пред нашата ера.Организаторите се надеваат дека до $300 купи-во случај ќе се подигне $80k за разни младински хокеј програми.Онлајн квалификациски се во тек на PlayNow сајт.Покер По Темни ТВ водител Leeann Tweeden одлучи да се свитка нејзината облека за Playboy.Повторно.38-годишниот "фискално конзервативна и социјално либерална" Tweeden се користи за да се појави (целосно облечена) на Фокс Спорт' Best Damn Спортски Покаже Период, а исто така има направено повремени гостин места за Фокс Њуз со Шон Hannity.Говорејќи на Hannity, Tweeden признава дека таа не се знае дали конзервативна blowhard "ќе се погледне во мене поинаку сега кога сум седи до него, зборува политика" блек џек онлајн един amigos. Прашањето оди на продажба Ноември пердув паѓа казино денот на благодарноста бафет. 11, но може да се најдат задева на Playboy сајт, и, хм, подолу.Ова може да биде прв пат ние некогаш биле љубоморни на морска ѕвезда.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.