казино змеј потрагата 11 награди

како да се одржи лежеше се обложи во craps

Грција е финансиски потешкотии Клуб Хотел Казино Loutraki гледа малку светлина на крајот од тунелот по победата голем назад-данок суд борбата со грчката влада.Минатата недела, Триполи Административниот апелационен Суд пресуди дека грчката влада не е во ред да крстоносните на Loutraki казино е даночната стапка од 20% на 33% во 1996 година казино змеј потрагата 11 награди. Владејачката партија, детали на кои беа пријавени од страна на грчките медиуми оваа седмица, значи казино е нова даночна стапка ќе се 22% (броење 2% општински придонес).Судот пресуди дека даночната стапка ќе се применува ретроактивно, што значи казино е сега прифатливи за владата наплата на €40m да се покрие години 2008-11 како да се одржи спортски влог на реки казино. Посебно барање за покривање на години 2012-15 може да додадете дополнителни €18 милиони на владата табот, и двете суми може да биде предмет на интерес на плаќања.Сите кажано, на Loutraki казино може да биде во за 70милиони евра payday, но владата е всушност добивање на исклучување лесно.Судот смета дека даночниот години пред 2008 година да се неподобни, инаку владата ќе се соочува €450m табот.На Loutraki казино има бореше во последните години, и беше привремено затворен во 2015 година, поради неговата неспособност да ги плаќаат своите даноци.Минатиот ноември, а судот да нареди на казино е кредитори земе 40% фризура на нивните побарувања, додека казино беше дадена една 15-годишна прозорец во кој треба да се врати од одмор.Неодамнешните судската одлука може да му дозволи на Loutraki казино да се одржи на неговата оригинална лиценца игри на среќа на неодредено време, со што би се зголеми интерес од потенцијалните купувачи на кои им е удирање на имотот гуми во последниве години.Тоа е неизвесно каков ефект ова лиценцирање holdover би можеле да имаат на владиниот план да го преработиш неговото казино лиценцирање структура.ВЛИЈАНИЕТО НА ГРЧКАТА ЗАКОНОДАВСТВО?Минатата недела, на грчката влада одобри нов казино законодавството, која се повикува на три нови казина на островите Крит, Миконос и Санторини.Владата се уште размислува дали да се оди напред со претходните планови да се развие голема казино одморалиште на местото на поранешниот Hellinikon аеродром во близина на Атина.Законодавството revamps казино даночна структура, наметнување 20% стапка на бруто игри приходи до €100, 15% на следната €100, 12% на приходите помеѓу €201m и €500m, и 8% на приходи над €500m.Казина, исто така ќе им биде дозволено да понуди одберете играчи коцкање кредитна до €50к, кои владата се надева дека ќе помогне казина привлечат странски високо-ролки.Земјата е девет постојните казина имаат добиено дозвола да се премести, добредојдовте вест за Regency Казино Мон Parnes, која долго време lobbied да се доближи до Атина од својата тековна локација 40 милји далеку.Законодавството исто така го укина многу презрен казино влез давачки, иако постојните казина мора да плаќаат надоместок надоместокот за привилегијата на запирање на збирки.Стариот казина, исто така, се соочуваат со поостри корпоративната даночна стапка од нови места.Грција е казино пазарот е во freefall во последниве години, заедно со нацијата целокупната економија.Грчката казина' годишен игри приходи достигнаа во €744m во 2008 година, но успеа само €263m во 2016 година, со 65% пад.Шест од Грција девет постојните казина се рече дека да се биде на несигурна финансиска основа, и новиот закон дозволува на владата да ги повлече лиценци на било казино која оди повеќе од 30 дена, без да плаќаат своите сметки.Критичарите се предложи нова законска регулатива е пристрасен кон нови licensees, додека cynics се предложи владата е намерата е да се користат новите спроведување на мерки за да ги избришете од deadwood и да се обезбеди својата сјајна нови казина имаат дури и помалку конкуренција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се постави залог во рулет.