4 парче toaster долго слотови

сив орел казино настан денес

Казино пазари ширум светот може да се соочи со пад во бројот на Кинески маса на пазарот коцкари внесување на своите казино места поради Пекинг е на нови правила на пакет турнеја операции.Во петок, Кинески медиум Caixin изјавиле дека Кина Национални Туристички Администрација ја објави нови правила за домашните организатори на меѓународниот празник пакет тури.Новите ограничувања се во насока на намалување на Кинески туристи' можност за пристап до коцкање, дрога, секс и забава, очигледно, додека патуваат во странство.Поточно, на туризам на мониторите е ново и Правила за Надзор на Туристички Водичи се закануваат да одземање на лиценци и да наметне парични казни до ЈЕНИ 20k (US $3k) на турнеја организаторите кои ферибот клиенти за меѓународни пристаништа на повик за целите на разврат.Промените ќе стапи на сила на 1 јануари 2018 4 парче toaster долго слотови. Тур-оператори ќе се соочи со истиот санкции ако тие се направи непланирана какви промени на своите патници' itineraries или ги принуди да се направи pitstops на скапи ripoff продавници за сувенири.Кинески медиуми е replete со приказните на туристички водичи berating туристи кои одбие да направи доволно набавки во овие партнер продавници.Лево unsaid е како туризам на мониторите планови за следење на усогласеноста со новите правила, со оглед на тоа дека коцкање, секс и дрога не се нужно наведени на турнеја брошури, како и фактот дека незаконската активност се одвива надвор од Кина е територијалниот орган.Но, владата започна електронски систем надоврзува на националната база на податоци за да се задржи на око на нејзините туристички водичи, и нејзината способност да прислушува нејзините граѓани е птицата огромна.Казина во области како што се Макао, Манила и Јужна Кореја е Jeju Остров се зголемија навикнати, дури и да имаат, на постојан прилив на Кинески маса на пазарот коцкари кои доаѓаат преку своите врати преку овие пакет тури.Дури и Лас Вегас' најновите казино, Кина-тематските Среќен Змеј, рече дека тој се потпира на меѓународни туристи за најмалку 10% од своите муштерии.Цезар Забава неодамна почна прифаќање Вегас соба резервации преку Кина е популарно WeChat социјалните медиуми платформа.Ефектите на казина на Кина подготвеност да верен на протокот на своите граѓани да патуваат во странство за да се коцка е добро документирани, со Јужна кореја места известување Кинески визитација паѓа 89% по двете земји се вклучија во дипломатската расправијата над НАС проектили на корејски territory сив орел казино настани 2021.

By наспроти тоа, казина во Филипини се ужива на профитабилен пораст на Кинески визитација благодарение на Претседателот Rodrigo Duterte одлука за воспоставување на поблиски врски со Пекинг.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сив орел казино календар на настани.