што се покер на англиски јазик

мечка реката казино loleta ca

ISLE OF MAN – Игра инвеститорот Foxium е интегрирање со Quickfire платформа преку ексклузивен договор што се покер на англиски јазик. , со канцеларии во Естонија и Шведска, е целосна услуга игра за развој на студиото со декадата на игри искуство.Компанијата има изработено голем број на онлајн наслови, како што се Чудни Шума, Изгубени Богатство на Амазон, Fruitz, Среќа Пекарница и Голема Време на Патувањето, кои се богати во приказната и карактеристики.Договорот, кој беше постигнат со помош на RNG Леење, ќе видите Foxium содржината започне исклучиво да Quickfire, достапна на повеќе од 250 оператори во живо на платформа.Првиот Foxium игра за лансирање на Quickfire ќе биде Вампир: На Маскарада – Лас Вегас, 5×3 ролна 30 фиксна payline игра со одлична е, глас актери и проширување на приказната.Постојат три различни слободен врти кругови, како и на pick me бонус, одржување на играчите да се забавуваат.Слот доаѓа со бесплатен игри и да е поставен да оди во живо среда 1 ноември 2017. Андреј Clucas, Директор на Quickfire на Microgaming, коментари: "Ние сме среќни да имаат Foxium на одборот, обезбедување на ексклузивни содржини за Quickfire без дополнителни трошоци за нашите оператори, по последните отстранување на платформа такса.Ние веруваме Foxium игри ќе биде популарна прилог на платформата." Åke Andre, извршен ДИРЕКТОР на Foxium, вели: "ексклузивни се справи со Microgaming е Quickfire платформа обезбедува Foxium со шанса да се произведе подобар игри и да стигнат до повеќе оператори.Со широката дистрибутивна мрежа е достапна преку Quickfire, ние веруваме дека се во најдобра позиција за да извлечат извесна корист од зголемената онлајн казино на пазарот. "Ние сме возбудени што нашата еп трилер Вампир: На Маскарада – Лас Вегас, е првиот играта да одат во живо по овој договор.Ние ќе се погледне за искористување на вредноста додава Quickfire нуди, како што се нивните импресивни Постигнувања модул и gamification tools." Вампир: На Маскарада – Лас Вегас, е брендирани игра врз основа на лиценца помеѓу Foxium и Бел Волк Забава, основана во 1991 година како развивач на бројни roleplaying игри за Вампири, Werewolves и други чудовишта се постави во Светот на Темнината универзумот.За Quickfire, powered by Microgaming (quickfiregames.ко.велика британија) Quickfire, powered by Microgaming, е производ на избор за оператори кои сакаат брз пристап до најдобрите онлајн игри на содржини достапни на десктоп и мобилни.Домаќин на најголемиот светски прогресивна џекпот мрежа, платформата нуди брзо распоредување, лесна интеграција, интелигентни игри управување и најдоцна во казино, покер, бинго, мобилни, живеат дилер и мултиплеер од Microgaming и одберете развој партнери.За Microgaming (microgaming.ко.велика британија) Microgaming развиено прв вистински онлајн казино во 1994 година тоа е покер во фудбалот. Тоа се крши рекорди, кршење на нови простори и кршење на неговата назад во извршување на оригинални игри оттогаш.Инвеститорот на илјадници уникатни, жанр-дефинирање казино, мобилни, покер, бинго, земја-базирани и мултиплеер игри, и пионер во виртуелниот и погоден за носене игри, софтверскиот гигант домаќини на најголемиот светски прогресивна џекпот мрежа.Своите производи вклучуваат Живеат Дилер, Sportsbook, Бизнис Решенија и Quickfire мечка реката казино loleta калифорнија.
Microgaming е награда за победникот.Милионер создателот.Таткото на играчот заштита и одговорен игри.И преку Microgaming PlayItForward, тоа е столб на локалната заедница на Isle of Man.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre мечка реката казино loleta ca.