мечка реката казино loleta калифорнија

она што на опфатот во казино heist

Њу Хемпшир Gov. Крис Sununu не можеше да помине до можност да се добие во малку копаат во неговиот сосед минатата недела.Републиканската направи изненадување повик за да WEEI, спортски радио станица во Бостон, по домаќин Мајк "Mut" Mutnansky се пожали дека Масачусетс нели, работела на него уште.Њу Хемпшир, во меѓувреме, доби предлози од продавачите сакаат да понуди онлајн апликации и тули и малтер sportsbooks.Њу Хемпшир Лотарија, исто така, е во потрага за добавувачот да го работи својот дел од државата спортски обложувања операции мечка реката казино loleta калифорнија.
Sununu кажано радио домаќин Mut дека sportsbooks на некој вид ќе се отвори во Нов Хемпшир, пред МАК сезона завршува, и гувернерот не можат да чекаат да се обложи на New England Patriots.Му реков на мојот тим, реков, 'Изгледа, не ми е гајле колку ние го правиме ова, но ние се случува да се биде фер за тоа," и јас ќе одам да биде ставање во залог на Том Брејди и во текот пред оваа сезона, е направено," Sununu рече. "Вие, момци, мора да се движат брзо, брзо, брзо.И тоа изгледа како ние сме на вистинскиот пат, ние сме со надеж дека ќе добие некои работи се отвори како е можно јануари." Гувернерот подоцна додаде дека тој е поборник за легализирање спортско обложување, бидејќи Врховниот Суд ја укинал PASPA во Мај 2018. Кога Њу Хемпшир законодавната власт, исполнети претходно оваа година, тие поминале спортски обложувања закон кој им овозможува на државната лотарија да се регулира тоа.Според временската линија на лотарија објавени кога тоа е објавен на покана уште во август, официјалните лица се очекува да започне преговорите за договорот со избрани добавувачи на или околу Октомври мечка реката казино loleta ca. Минатиот месец, на лотарија најави доби 13 предлози, но тоа не се урне како многу од овие одговори се за лотарија дел, онлајн дел, мало дел, или било која комбинација од овие.По лотарија почетната временска рамка, државните службеници се очекува да го одобри конечниот договори на Ноември мечка реката казино хумболт каунти.
Шест недели од датумот на Нова Година е Ден.Кога Њу Хемпшир зема дека првиот влог, тоа ќе се приклучат на Род Ајленд, како единствена Нова Англија држави да им понуди правни спортски обложувања.Како Род Ајленд, Њу Хемпшир очекува да суд Масачусетс жителите на крстот државата линија и место облози. "Тоа е исто како и очекувано, а тоа е секогаш да се чуствува доста збунета мене зошто Масачусетс има вид на стави крај на овој," Sununu рече.Тој подоцна го додал: "Кога станува збор за спортско обложување, тоа е само одлична можност за нас.Знам Род Ајленд скокна во тоа, што сте се прават многу добро со него.Масачусетс се чини дека оваа црна дупка, па ние ќе ги собереш на гасена додека Масачусетс фигури од што да се прави.Но до тогаш, повторно, во следните неколку месеци, си оди за да се види до тука, и мислам дека тоа ќе биде одлична можност за сите." Њу Хемпшир население е само околу 1,4 милиони, па тоа ќе изгледа да се Масачусетс – особено, на Бостон метрополитенска област – да се генерираат добар дел од својот спортски обложувања приходи.Регионот е една од најпознатите frenzied спортски пазари во САД, со тимови во сите четири големи спортски лиги, кои имаат страстен фан бази.Бостон е градското население е 4,7 милиони, со околу 4,3 милиони кои живеат во Масачусетс.Во близина, на Worcester, Маса.метрополитенска област се состои од повеќе од 900,000 жителите, кои се исто така во рамките на кратко возење до Њу Хемпшир граница. она што на опфатот во казино heist.