Mhw slot upgrade 1 materials

11 Сезона од Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) клоци исклучување со победа за Avery Бас, во Флорида, и Брајан Zimcosky потребно за врвот на самото место, во Средината на Удели Покер Турнеја Величествен Ѕвезда.Тркалата на Светската Серија на Покер (WSOP) автобус се задржи на вртење, и овој пат најистакнатите бренд во покер се појавија на Palm Beach Кинолошки Клуб (PBKC), West Palm Beach, Флорида.Првиот од 12-златни прстени сега почива под зглоб на Avery Бас, кој гравирани своето прво live турнир резултат во Hendon Моб база на податоци со победа во првиот случај на Сезоната 11 mhw slot upgrade 1 materials. Настан #1: $580 No-Limit Hold ' em (NLHE) повторен Влез привлече 958 играчи, создавајќи вкупниот награден фонд од $500,000, со 99 играчи оди дома со плата.Меѓу оние цртање плата од оваа вклучени најголемите WSOP Главниот Настан е победник во историјата, Џејми Злато (17), и поранешниот WSOP & WSOPC победник Ylon Шварц (23).Иако Бас pinches наслови, на вистинска приказна беше Maurice Hawkin за одбрана на титулата го освои назад во февруари, кога тој триумфираше над 2,531 календарот за да заработи $183,498 првата награда.На Милионер Создателот финалето tablist завршувањето на четвртото место по еден доста прекрасен напор беше завршена само срамежлива на својот петти златен прстен.На PBKC е прв од 22 запира, и за прв пат во WSOPC историја, тоа ќе се приклучат Foxwoods и Harrah ' s Cherokee како прв својства да биде домаќин на повеќе WSOPC низа во една сезона.Конечна Табела Пласман 1 колку чини да се заврши за да бидат заменети. Avery Бас – $95,000 2.Брајан Locklar – $58,760 3.Хауард Darnold – $43,370 4. Maurice Hawkins – $32,450 5.Џејсон Reep – $24,585 6. Devon Shalmi – $18,860 7.Ричард Дејвис II – $14,645 8.Јосиф Dipascale – $11,515 9.Брендон Newsome – $9,160 Брајан Zimcosky победи Средината на 2014 година-Членки Покер Турнеја Величествен Ѕвезда Брајан Zimcosky сака Средината-Членки Покер Турнеја (MSPT) Величествен Ѕвезда настан.Во претходните три години, Zimcosky има само cashed во еден претходен живеат турнир, пред овој еден, а тоа беше на третото место заврши во овој многу настан назад во Март.На Мичиген човек на врвот на областа во која беа вклучени WSOP хривнија носителот, и PokerNews Високи Вести Уредник, Чад Holloway, да се земе дома на првата награда од $61,870 колку чини да се замени со заклучување. Па, како тој го направи тоа? "Јас го зедов тоа во три големи flips, и јас го освои сите три." Тој кажа PokerNews . Zimcosky е последниот голем флип видов неговиот џеб nines dodge на кралот-десет одговара на Алекс Kaufman да се обезбеди неговото второ живеат турнир победа на неговата кариера.На следната станица за MSPT ќе биде Големиот Паѓа Казино во Sioux Паѓа Јужна Дакота, Август 9-17 напишал колку чини тоа за слот за да бидат заменети. Конечна Табела Пласман 1.Брајан Zimcosky – $61,870 2.Алекс Kaufman – $36,459 3.Бред Морнар – $20,992 4.Боб Chow – $17,017 5.Џералд Siemienad – $13,528 6.Павле Фишер – $11,048 7.Вилијам Luciano – $8,839 8.Мајк Мустафа – $6,629 9.Брајан Шулц – $4,419 10.Бред Родос – $2,873 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre притискање на лото со прогресивни слот машини.