Hive add time slots greyed надвор

повеќето последователни блек џек раце победи

Федералните власти се намали бум на Калифорнија Normandie Казино за помагање на високо-тркалање коцкари dodge финансиски барањата за известување.Во петок, Лос Анџелес Тајмс објави дека Normandie Казино е сопственици имаше pled за виновен за прекршување на Банкарската Тајност Дело.Казино застана обвинети за неуспехот да се соодветно документ серија на големи трансакции во 2013 година hive add time slots greyed надвор. Пати цитирани судски документи кои покажуваат дека казино во Gardena го достигна една молба договор бара тоа да го пропуштат $1.3 m во незаконска заработка во врска со трансакции.Казино е раководните партнери ќе плати дополнителни $1m во сојузна казни за да се искупи за своите престапи.На shenanigans документирани во поднесување вклучуваат казино персонал помага коцкари се избегне сојузна барањата за известување од страна на разделување на високо-вредноста на трансакциите во помали количини со цел да се под федералниот $10k известување прагот.Казино, исто така, не успеа да знамето на готовински трансакции дека "имал причина да се сомневаат" беа поврзани со перење на пари.Казино, наводно, не успеа да ги сними и идентификување на информации на еден играч кој освои повеќе од $1m во казино во рок од шест недели.Во други случаи, казино персонал внесени имињата на "независни игри промотори", наместо на вистинските коцкари.На Normandie е вториот Калифорнија игри место да се spanked од страна на федералните финансиски watchdogs во што повеќе месеци.Во декември, американскиот designated Финансиски кривични Дела за Спроведување на Мрежа (FinCEN) нареди на Oaks Картичка Клуб во Emeryville да плати $650k за слични повреди на Банкарската Тајност Дело.На Oaks случај беше прв пат FinCEN го доведе акција против Калифорнија игри место, но со агенцијата за водење на поблиску око на индустријата во последните неколку години, Normandie најверојатно нема да биде последен.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre hitman го отклучите сите loadout слотови.