казино нова шкотска крило ноќ

како да се игра крило рулет во казино

Дама среќа е да започнете со насмевка на Макао како неофицијален индустрија се враќа покажува силна игри на пазарот во јануари.Различни аналитичарите предвидуваат позитивен бруто игри на приходи за јануари, како и неофицијални податоци покажуваат дека секојдневното казино GGR surged од колку што е 30 проценти, во споредба со просечен дневен во последната недела на декември.Тие очекуваат јануари GGR да биде дополнително зголеми од страна на Кинеската Нова Година, која падна оваа година на 28 јануари казино нова шкотска крило ноќ.
"Како јануари 28 пристапи во Макао, на почетокот на Кинеската Нова Година, што се очекува ADR до умерена и потоа да ги собереш кон крајот на прославата, по нормален трендови," Christopher Jones, аналитичар од Бакингемската Групата за Истражување, рече казино сега се отвори во близина на мене. "Со оглед на тоа што Кинеската Нова Година (CNY) падна на 8-ми февруари минатата година, ние се очекува јануари GGR да биде особено силна, само за да им даде на начин да се предизвик февруари, со оглед на споредби." Брокерски ЈП Морган Хартии од вредност (Азија-Пацифик) Ltd.е bracing себе за првите два месеци од годината, бидејќи "година на година споредби ќе биде особено неуредна овој јануари/февруари поради календарот промена во Кинески новогодишните празници." Да точно да се измери Macau е GGR перформанси, Џонс сугерираше дека аналитичари треба да се стави на месеците јануари и февруари во еден кластер за оваа година, додека Јапонски брокерски Номура, ЈП Морган Хартии од вредност (Азија Пацифик) Ltd.сите одекнуваше изјавата на Бакингемската Истражување Група која казина во Макао уживале силен почеток до 2017 казино нова шкотска сиднеј ресторан. Номура вели во својата забелешка во понеделникот дека игри на приходите од Макао за првите осум дена од денот на јануари е во MOP6.7 милијарди долари [US$838.8 милиони], што значи просечен дневен GGR на MOP838 милиони долари (US$104.91 милиони евра), до 30 проценти недела-на-недела.Брокерски веруваат дека силата на Макао GGR "е поддржана од 1) силна [календар] Нова Година празник перформанси; и 2) среќа VIP победи стапки." Игри аналитичари од Унијата Игри Хартии од вредност Asia Ltd се оптимисти дека јануари, најверојатно, ќе биде "големиот раст на месецот" за градот казино бруто игри на приходи, особено со оглед на Кинеската Нова Година празник ќе падне доцна во месецот.Тоа е време на Кинеската Нова Година, кога луѓето често се коцка голема како да се игра крило рулет во казино. "Без сомнение текот на изминатите неколку месеци, Макао има чувствував busier отколку што има во неколку години," Грант Govertsen, аналитичар во Унијата Игри Група ДОО, рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.