слот машини за продажба на врвот долар

џекпот партија казино не работи

Во Оклахома, федералната влада е тужен од страна на Comanche Нација над ривал казино во моментов се гради во малиот град на Terral во Округот Џеферсон на земјиштето се наоѓа помалку од два километри од границата со Тексас.Тужба поднесена август 17, 2017 во U. Западен Окружниот Суд на Оклахома од Comanche Нација тврди U слот машини за продажба на врвот долар.

Одделот за Внатрешни работи и Бирото за Индијански Работи (BIA) дозволено Chickasaw Нација, заедно со другите племиња, за да се заобиколи барања во однос на сместувањето на off-резервација земјиште во доверба за нови казина, како што е соопштено од страна На Oklahoman.Тужба, која, меѓу другото, имиња Jonodev Chaudhuri, претседател на Националниот Индиски Игри Комисија (NIGC) и Рајан Zinke, U. Секретар за Внатрешни работи, тврди Chickasaw Нација и други побогатите племиња, кои доминираат во игри на пазарот во Оклахома се изгради својата империја, како резултат на добивање на преференцијален третман од федералната влада, според новинската агенција повикувајќи се адвокат за Comanche Нација, Ричард Grellner слот машини за продажба на јужна калифорнија. Grellner, наводно, рече: "Comanche да се чувствуваат како тие го игра според правилата и нивната конкуренција не." Други побарувања од страна на Comanche племе вклучува дека Chickasaw Народот беше дозволено од страна на U џекпот партија казино онлајн бесплатно.

Владата да се движи сојузниот закон со кој се бара формално студија се спроведе за да се утврди она што ефекти ако било нова големи развој, како што се казино се гради во Округот Џеферсон ќе го имаат врз животната средина.И дека со ставање на земјиште во доверба за Chickasaw Народ и другите племиња, sans процедурални барања, помали племиња, како што се Comanche Народ, биле лишени од нивните споделување на игри на пазарот, според Oklahoman.Тужбата, наводно, се тврди, "BIA службеници се пресели на цел линија толку блиску до Chickasaws и други привилегирани племиња во Оклахома дека тие биле потребни само за да се падне во крајот зона и отвори продавница, безбедна во знаење дека резултатот беше речиси сигурно да се одржи без било реприза." Тужбата исто така се наведува дека досега, проектот има потребни неколку 'канализационен лагуни' се создадени и дека тие се толку големи што можат да се видат од вселената.Оваа минатото и Да е, Chickasaw Нација скрши земјата на $10 милиони казино откако беше дозволено во јануари од страна на федералната влада да се одржи земјиште за развој во доверба.На 36,000 квадратни метри објект се очекува да заврши на почетокот на следната година и ќе наводно, вклучува над 600 електронски гејмерски машини, шест маса игри, трговијата на мало продавница, и ресторан.Според претходниот извештај, казино е, наводно, се очекува да се донесе 150 нови работни места за заедницата и да се нагоре од $3 милиони денари во годишните плати.Во соопштението на петок, август 18, 2017, виш советник за Chickasaw Нација, Стивен Greetham, рече, дека првичен преглед на тужбата била завршена од страна на племето.Тој рече, "врз Основа на нашата ревизија, жалбата не се подигне било фактички или правни точка на заслуги," како што е цитиран од страна На Oklahoman.Индискиот Игри Регулаторен Акт (IGRA) обично се забранува казина од тоа да биде изграден на земјиште сместени во доверба по 17 октомври, 1988; сепак, исклучок во членот 20 од сојузниот закон им овозможува на игри на особини што се наоѓа во рамките на границите на она што некогаш беше резервација во државата.Според извештаите, Оклахома племе постојано се квалификуваат за исклучок, овозможување на тоа да расте своите игри империја брзо.Во 2003 година, племето, наводно, имале повеќе од 10 објекти на стекнатите земјиште и сега ја поседува и работи со повеќе казина од било кој друг во Оклахома или сад.Црвена Река Хотел и Казино во Devol, е во сопственост и управувани од страна на Comanche Нација.Казино е само околу 50 километри од Terral, каде Chickasaws се гради своите нови казино.Според новинската агенција, на Comanches се, исто така, бараат да се поништи министерството за Внатрешни работи е одлуката да се дозволи ривал племе да се одржи на земјиште во Terral во доверба за својата нова казино.На Oklahoman извештаи дека поради очекување на тужбата, NIGC одби да коментира и дека нема одговор на барањето за коментар беше примен од страна на U џекпот партија казино не работи. Одделение за Внатрешни работи. џекпот партија казино слот машина.