казино нова шкотска сиднеј ресторан

како да се игра texas holdem

Sportpesa неодамна ја прекина својата работа во Кенија откако Владата се наметна нови 20% акцизите на сите обложување удели.На операторот, кој започна во Кенија во 2014 година, вели дека овој нов даночен создаде "над-оданочуваат и нефер опкружување при работа."Роналд Karauri, SportPesa извршен ДИРЕКТОР, зборуваше исклучиво со Коцкање Insider за оператор одлука да го напуштат пазарот.Зошто има Кенија е нова 20% акцизите направија да биде невозможно за SportPesa да остане на пазарот?Ние видовме промени во даноци секоја година, бидејќи на пазарот е основање.Имаше многу конфузија околу задржаниот данок на добивката и начинот на кој тоа беше се пресметува.Тогаш, конечно ја имаме оваа акцизите која збор за од основните недоразбирање во однос на тоа како нашата индустрија работи.Ова се очекува да биде 20% данок на износот staked.Фактот веќе имаме данокот на добивки значи бизнис модел целосно се урна.Тоа нема никаква смисла со работа во земја, ако ова се случува да биде потпишан во законот.Беше овој шок, или ако сте подготвени за можноста што би можеле да бидат принудени излезе на пазарот?Бевме прилично шокирани и разочарани, бидејќи дадовме нашите погледи на Парламентарната Комисија за Финансии во однос на даночниот откако беше предложен.Ние навистина веруваа дека ја слушав и разбрани од наша перспектива, тоа беше нешто што не е употреблив.Мислам дека нашата последна надеж е ако Претседателот не го потпише во законот и ја испраќа назад до Собранието, со еден амандман.Ние се уште се надева но, ако даноците останат како што се станува невозможно да се работи.Неодамна, има анти-коцкање реторика од некои делови на Kenyan владата, особено од Кабинетот Секретар Фред Matiang ' јас.Дали мислите дека акцизите се користи сила несакани коцкање компании надвор?Јас силно верувам дека тоа е само недоразбирање.Во некое време, тоа може да биде разјаснето но, јас само се надевам дека ова ќе не траат предолго.Тоа ќе сила на индустријата во земјата.Постојат голем број на оф-шор оператори кои се уште се рекламираат во Kenyan пазарот, бидејќи повеќето од договорите тие имаат се глобални договори.На пример, секогаш кога постои Премиер Лигата игра, ќе има оф-шор компанија за рекламирање во текот на тоа.Постои огромна можност на приходи што би требало да остане во земјата ќе бидат земени во овие префрлани сајтови.Ова значи приходите од оданочувањето на Владата се надева да се соберат нема да бидат остварливи.Ако се земе Уганда како пример, има многу обложување продавници кои се навистина не се регулирани, па мора малолетнички коцкање и сите оние други проблеми.На крајот на денот, тоа е за заштита на клиентите.Бидејќи ние работиме во различни пазари, ние ќе бидеме во можност да се донесе што најдобра практика во Kenyan пазарот ако не беше консултации.Ние може да донесе некои од законите кои работеле во други земји казино нова шкотска сиднеј ресторан. SportPesa има рече напуштање на пазарот нема да влијаат на својата глобална спонзорства но Кенија е голем дел од работите на компанијата од 2014 година како да се игра крило рулет во казино. Колку од влијание направи да се чувствувате напуштање на пазарот ќе имаат?Ние не очекуваме никакви ефект на глобалната спонзорства.Ако ние не се прави и во тој специфичен пазар, тогаш спонзорства во тој пазар може да биде нарушена.Ние не очекуваме никакви ефект да дојде од нашата одлука во Кенија.Ние сме уверени нашите глобално спонзорство може да се одржува, освен ако нешто не се промени.Што е планот за SportPesa се движат напред?Ние ќе продолжиме со нашите агресивна експанзија, но постојат некои лекции што научив од Kenyan пазарот.Ние дефинитивно ќе бидат во потрага по пазари кои се повеќе регулирани и повеќе стабилна, бидејќи кога ќе се инвестира во држава што очекувате вашето враќање да дојде по одреден број на години.Промените во оданочувањето во Кенија направи многу непредвидливи за нас да има проекции за иднината.Ние сме во моментов во неколку различни пазари.Почнавме во Танзанија две или три години, а ние сме, исто така, во Јужна Африка.Од една Африканска перспектива, проблемот е во најголем дел од пазарите се слични на Кенија во однос на зрелоста на регулативата и нејзината стабилност.Ние мора да погледнете како се влегува во посебни Африкански пазари и ние ќе се гледа во повеќе од овие пазари се движат напред.Ние се уште се на вистинскиот пат. како да се игра слот машини во казино.