најдобри во слот монахот исцелител

бесплатно симнување на apk покер присутен

Ирски bookies Paddy Power го најави тие ќе платите на wagers дека САД на Претседателот Барак Обама ќе биде избран за вторник.На истоимената Г-дин Paddy Power рече Обама е Републикански предизвикувач Мит Ромни "го даде еден добар шут и се прави и во народно гласање, но ние се сомневаат во тој имаше својот момент во сонцето и е веројатно да бидат запаметени повеќе за неговите легендарни gaffes од претседателските потенцијал." Paddy е храбар ПР gambit може да го чини букмејкер €650k ако Ромни пркоси на нивните очекувања.Вторник е исходот допрва треба да се вика на Вилијам Хил, каде портпаролот на Греам Sharpe вели пари продолжува да дојдат на двете страни на партиска поделба.На неидентификувани руската punter има вкупно £16,500 јава на Обама за победата, и покрај Хилс одлуки Обама 1:4 омилени, Хилс има добиено пет-слика wagers на Обама од punters во Франција, Белгија, Норвешка.Тој или таа може да се гласањето повеќе со своето срце од нивната глава, но diehard Ромни backer неодамна се стави долу £15k во 3/1 шансите.Предвидување на пазарот на Intrade дава Обама на 64.1% шанса за победа уште четири години во Овалната соба, додека обложување размена Betfair има Обама на 77.2% омилени.На Ајова Електронските Пазари – само stateside вистински пари предвидување на пазарот кои tackles изборни трки – дава Обама на 71.4% шут.НЕЈТ СРЕБРО, ВЕЛИ ОБАМА за ЧЕВЛИ-ВО Иако анкетите покажале САД популарната гласа повеќе или помалку подеднакво поделени меѓу двајцата кандидати, тоа е изборниот колеџ резултати кои ги избира претседателите.Нејт Сребро, математика geek зад влијателни FiveThirtyEight блог кој беше место на со неговиот 2008 изборниот колеџ предвидувања, промовирана Обама шанси за реизбор од 80.9% да 85.1% овој викенд.Додека Сребро инсистира неговата методологија се базира на чиста математика, неговата доследна предвидување дека Обама има тоа во торба има нацртано на огромен гнев од републиканската партија партизани.Кон крајот на минатата недела, Сребро – кој призна дека имаат афинитети кон играта на покер – реагираа на десно-ориентираните MSNBC домаќин Џо Scarborough е тврдат дека изборите беше "фрли-нагоре" со предизвик Scarborough да облог $1k на Ромни, со победникот донирање на средства на Американскиот Црвен Крст. Scarborough избегна прашањето, што укажува на секој човек едноставно да донираат $1k.Сребро двојно надолу, што укажува на тоа тие се обложуваат $2к со Црвениот Крст како корисник.НЕВАДА републиканската партија СЕНАТОРОТ ХЕЛЕР СООЧУВА NAILBITER Обама реизбор ќе исполни една третина од барањата набљудувачите се чувствуваат се предуслови за Сен најдобри во слот монахот исцелител. Хари Рид онлајн покер сметка да има какви било шанси за премин во куци патка сесија на Конгресот следниве вторник е анкета.На другите два фактори се граничното контрадикторни: Демократите задржување на контролата на Сенатот и Сен најдобри во слот монахот mistweaver. Декан Хелер (R-NV) fending исклучи предизвикот на Rep најдобри во слот moonkin bfa. Шели Berkley. (Сребрена става шансите на Демократите задржување на нивните Сенатот мнозинство во 91.5% и Хелер е снимен во реизбор на 77%.) Хелер е Рид онлајн покер frenemy, се назначува од страна на Рид со тапани до републиканската партија поддршка за покер сметка уште Рид не shied далеку од кастингот Хелер во лошо светло на покер прашање, во обид да го зголеми Berkley е шанси.Во неделата, Невада новинар Џон Ралстон предвиде Обама би лесно да се носат Невада, но беше помалку нахакан на Хелер е шанси, велејќи дека тој се 'нема да биде изненаден" да се види Berkley триумф и "не може дури и да биде recount – тоа е толку блиску." БИЛИ WALTERS ОБЛОЖУВАЊЕ ГОЛЕМА ВРЗ ЛОКАЛНИТЕ РАСИ На помали изборниот скала, Лас Вегас Преглед-Списанието е Лоренс Трева неодамна изучува донации дизајнирана за да се влијае врз Невада е Каунти Комисија трки и додека повеќето од големите пари дојде од државата казино гиганти, еден поединец името ѕиркаа.Легендарниот спортски обложувања кит Били Walters придонесе $25k (преку пет одделни компании) да им помогне на reelect комесар, Лери Браун и понатаму $5k да комесарот Том Колинс, што Walters осмина-најголем донатор на Комисијата трки бесплатно симнување на apk покер присутен. Walters, кои исто така се развива терени за голф во државата, изјави LVR-J тој смета за неговите придонеси да се "инвестиции", а од донации.
"Во крајна линија е, ако сопствен бизнис во Лас Вегас, ако имате вработените во Лас Вегас ... најважните луѓе во светот да ви се луѓето кои работат на локалната самоуправа.Ако немате добар локалните функционери, тоа е многу тешко да се започне бизнис.Некој кој гледа во тоа поинаку не знаете она што го правиш." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатно симнување на стан слот машини.