најдобрите покер играчи во светот

двојно davinci дијаманти слот машина

На НАС казино лоби групата е, наводно, во потрага по нов главен извршување како нејзиниот сегашен лидер подготвува да излезете во август.Во понеделникот, CDC Игри Извештаи тврди дека Американската Игри Асоцијација (АГА) ќе издаде изјава во вторникот најавува заминувањето на Џеф Фриман, групата е извршен ДИРЕКТОР од 2013 година најдобрите покер играчи во светот. На 43-годишниот Фриман наводно ќе остане на работа до август 1 за да го надгледуваат АГА е преминот на новото раководство.На АГА одбор очигледно не се наследник наредени, што укажува на тоа дека Фриман е заминување дојде како нешто на изненадување.Фриман е, наводно, напуштање да се земе слична позиција со Намирници Производители Асоцијација, каде што може да претставуваат дињи и не melonheads за промена.Фриман, кој порано работел како извршен ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на САД Патување Асоцијација, претпоставува АГА врвот работа по заминувањето на Френк Fahrenkopf, поранешен Републиканската партија insider и само извршен ДИРЕКТОР на АГА имаше познати уште од своето формирање во јули 1995 година најдобрите онлајн покер играчи. Фриман надгледуваше бројни промени во НАС коцкање сектор за време на неговиот мандат, вклучително и неодамнешната смрт на долгогодишната сојузна забрана за правни спортски обложувања надвор Невада.На АГА беше подложен на "голема промена" во своето гледање на спортски обложување во 2015 година, по утврдување дека статус кво-то е "неодржлива." Фриман беше помалку успешен во добивање на АГА членство да се обедини зад правни онлајн коцкање, првенствено поради закани од Лас Вегас Песоци претседател Шелдон Adelson да се повлече неговата финансиска поддршка, ако АГА продолжи надолу тој пат.Фриман подоцна признал дека онлајн коцкање беше "прашање дека друштвото не може да го доведе на." Adelson е приговори и покрај тоа, оваа пролет видов АГА добредојдовте на неколку онлајн-само оператори во својата пати, вклучувајќи Ѕвезди Групата, чијшто предводник на PokerStars бренд беше претходно се чуваат надвор од Њу Џерси регулирани онлајн игри на пазарот благодарение на АГА е опозиција (под Fahrenkopf е да се види).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre двојно da vinci слободни слотови.