покер чипови се користат olx

сив орел казино појадок посебни

Цезар Забава (NASDAQ:CZR) дадени неговата прва заработка ажурирање како најголем НИ игри компанијата четвртокот по завршувањето на американските пазари.Како што се очекуваше, јуни квартал броеви беа ужасно поради coronavirus исклучување, се прашува аналитичари да се фокусираат повеќе на управување коментари.Некои членови на продаде страна на заедницата се допадна она што Цезар извршен ДИРЕКТОР Том Reeg и други директори имаше да каже на вчерашниот конференцискиот повик.Пост-заработка дијалог на името е главно позитивни, со цена предвидувања и во вишокот на сегашното ниво.На повик, Reeg создадени некои зуи во дискутирање на нови Цезар широка онлајн казино и спортски wagering бизнис, истакнувајќи дека решението на тој сегмент може да биде откриена пред крајот на 2020 година, додека велејќи дека тоа би можело да се генерираат $600 милиони до 700 милиони долари во приходи во наредната година.Ние веруваме дека инвеститорите се разбереме погрешно CZR вредноста во однос на iGaming и обложување спортски," рече Macquarie аналитичар Чад Beynon во белешката на клиенти денес покер чипови се користат olx. "Со силен економски партнерство со Вилијам Хил и 100% економија за iGaming, ние веруваме CZR 60 милиони лојалност членови може да биде вредно за пари ~$19 по акција." Поради долгогодишна врска со стариот Eldorado Установи — на компанија која се здоби Цезар — Вилијам Хил, ќе се кандидира на нови Цезар' sportsbooks.Цезар има право на 50% од заработката пред камати, даноци, амортизација (EBITDA) според тој договор, според Beynon.Новиот Цезар има широко портфолио на регионалната казина, обезбедување на некои бафер против тековната headwinds оператори се соочуваат во Лас Вегас.Во Грев Град, компанијата работи шест интегрирани установи, одлика некои инвеститори гледаат како повлечете во време кога многу ќе биде посетители се skittish за патување затоа што на COVID-19 пандемија.Некои аналитичари гледаат на работите различно.ЏЕНИФЕР средства' перформанси е надмина нашите очекувања, со секој повторил сопственост позитивен EBITDA и цврсти хотел вработување", рече Stifel аналитичар Стивен Wieczynski, долго трае, истакна Цезар бул покер чипови вредност боја.
Wieczynski, кој верува новиот Цезар може на крајот да стане $100 акции, белешки инвеститор расположение на Лас Вегас е "неверојатно негативни," и тоа е мерење на берзата.Сепак, тој рече Reeg и тим доставени огромна случај за силата на Лента портфолио.На вчерашниот конференцискиот повик, Reeg рече дека тоа е уште во планира да го продаде Дресот на средства, иако тоа временска рамка може да биде продолжен до 18 месеци од оригиналот прогноза на една година по затворањето на преземање.Нешто инвеститори ќе биде џагорливите за одење напред е Цезар подмладителен слободен готовински тек (FCF), додека намалувањето на должничкиот товар кој застана на $14.7 милијарди долари на крајот на јуни покер чипови професионални перу. Beynon, на Macquarie аналитичар, вели дека тој е убеден управување може да се вози $800 милиони евра во заштеда на трошоци, и дека постојат deleveraging можности во форма на продажба на Лента место, како и три игри својства во Индијана сив орел казино појадок посебни.

Wieczynski, на Stifel аналитичар, вели дека тоа е можно управување со надминува $800 милиони евра трошоци-намалување на целта и дека тоа е охрабрувачки $10 или повеќе во по споделување на FCF е во игра.Тој нагласи "купи" оценка на Цезар акции, со $63 целна цена, додека Beynon реиздадени на "надмине" повик со $60 прогноза.Акциите затворени околу $37 денес. сив орел казино бади гај.