сив орел казино вклучена и ресторан

кога ќе круна перт казино повторно отворање

АТЛАНТИК СИТИ — Цезар Забава покажува наскоро ќе се затвори Showboat да "на заинтересирани страни", но нема да кажам што е тоа.Портпаролот на компанијата Гери Томпсон рекол На Асошиетед Прес дека Цезар функционери покажува Showboat во вторникот попладне, на лица кои изразиле интерес.Казино е поради затворање на неделата, еден од трите Атлантик Сити казина затворање во текот на следните неколку недели, заедно со Уживаат и Адут Плаза сив орел казино вклучена и ресторан. "Ние продолжуваме да разгледува прашања од потенцијалните купувачите и, всушност, се спроведува турнеја на имотот со заинтересирани лица денес," Томпсон рекол на АП. "Не многу повеќе можам да кажам во овој момент, како работите може да се менува многу брзо." Тој не може веднаш да се каже дали заинтересираните страни се размислува за работењето на Showboat како казино, или како не-коцкање објект по тоа има затворени.Цезар се вели дека постојано има премногу казина во Атлантик Сити, и има работено за да се намали тој број.Тоа купил на поранешната Атлантскиот Клуб во стечај судот продажба минатиот декември со Tropicana Забава, го затвори во јануари и се продаваат на Флорида компанијата која планира да се кандидира за тоа како не-казино хотел.Истата фирма, TJM Својства, исто така, ја купил на поранешната Claridge Казино хотел од Цезар, и работи кои не казино хотел, како и.Кога тоа, најавено беше затворање на Showboat, Цезар рече дека тоа беше делува да се намали бројот на казина во Атлантик Сити, кој започна годината со 12, но ќе има само осум пред летото е крајот.Компанијата има нацртано оган од политички и работни групи за ставање дело ограничувања на поранешниот казина, кои ги продава, спречување на набавувачот од работењето нив како казина.Атлантик Сити Градоначалникот Не Старател реков претходно во текот на денот тој знае за никаков потенцијален развој кои ќе се спречи Showboat од затворање недела, или дека ќе го одложи Ревел е во дводневна исклучување Септември. 1 и 2 сив орел казино вклучена појадок.
Трамп Плаза е затворање Септември кога ќе dania плажа казино повторно отворање. Државната Игри за Спроведување на Поделба веќе издаде затворањето цел за Showboat, што се должи да се затвори своите врати во 4 стр.м.Недела.И Цезар Забава веќе обвинет некои вработен severance трошоци против компанијата квартален приход, и класифицирани Showboat како "прекине операцијата" во пополнување со U кога ќе круна перт казино повторно отворање.

Комисијата за Хартии од. кога ќе кт покер соби се отвори.