спа manoir du petit казино

ресторан arome казино lac leamy

Битка за да стане 2012 Светската Серија На Покер е МВП – Највредните Пензионери – оди во друг ден како последен четири може да не бидат поделени во Случај #29: На Постарите NLHE Првенство.Денис Филипс го држи водството со Боб Phelps, Хојт Corkins и Allyn Jaffrey Shulman останатите три играчи во раздорот.Победникот е веројатно да се реши во одреден момент во понеделникот попладне пред било која од нив, започнете dozing исклучување повторно.Лери Рајт е најновиот добитник на некои dench bling по преземање на одредување на областа во Случај #30: $1,500 2-7 Нерешено Lowball.Татко на две прослави "не можеше да ги задржи во своите панталони" од ден на besting ѕвезда-исполнет областа и bagging $101,975 во процесот.Тој го порази Брендон Канту во конечната табела главите нагоре и го виде сака на Мајкл Mizrachi и Erick Lindgren да падне надвор од трчање текот на целиот ден.По победата, Рајт потврди дека тој е повеќе од само еден од покер добри момци и откри на "поголемиот дел од ова се случува на Судан во Африка" за да помогне да се изгради "неколку куќи" и "вода за добро".Пеколот на еден човек спа manoir du petit казино.
No-Limit Hold ' em е главен на било покер турнир, а најдоцна во оваа година WSOP, Настан #31, е предводена од поранешниот Главниот Настан шампион Џо Cada бањата во близина на seneca нијагарините казино. 19 играчи го направија тоа преку ден 3 од 2,811 кој влезе на првиот ден со Мајкл Арон најблиску до Cada на 1,745,000 спа le petit manoir du казино. Приклучи со нив во првите три е Valentyn Shabelnyk (1,391,000).Две Фил е, Ivey и Hellmuth, се уште се многу жив во Случај #32 но тоа е 2012 хривнија победник дека се обидува да го додадете неговото второ во $10,000 Х ресторан arome казино lac leamy. настан.Џон Monnette е чип лидер со 825,000 чипови како 15 играчи се движи кон последниот ден е се игра утре со шанса во победа она што ќе биде значително награда.О, и ние заборавивме да се спомене ова е еден од оние посакувана "Значајни Настани" ознаки.Нешто друго да се фали со вашите пријатели за тоа.Последно, но не и најмалку важно е уште еден спакувани $1,000 NLHE случај кој е воден од страна на Бред Libson.Настанот #33 видов 2,795 enter за да juke тоа надвор за големата дел од $2,515,500 наградниот фонд на понуда и само под 10 проценти (231) на почетна вредност ќе се врати за ден два.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ресторан arome казино lac leamy мени.