казино онлајн na prawdziwe pieniadze

кралската рамна во покер турнир

На КПМГ eGaming Самитот се одржа во Sunborn Хотел во Гибралтар, на 21 април, и опремен за 30 воведниот јазик и 250 делегати.КПМГ е сега објави 52 страница извештај кој ги опфаќа различните панел дискусии и презентации на истакнување на настанот во детали.Исто така, се вклучени во извештајот се резултатите од интерактивни анкети направени во текот на денот.Некои од темите кои вклучуваат алтернативните плаќање решенија, crowdfunding, ДДВ, потенцијалните влијанија на Brexit, и коцкар благосостојба.За оние кои се одраз на клучните прашања што влијаат на eGaming простор, и на оние кои се во можност да присуствуваат на април настан, извештајот нуди богатство ризница на релевантни информации, како и интригантна и стимулирање на мислења од коцкање индустриски лидери.Континент 8 Технологии на Даглас, Isle of Man спонзорирана од извештајот, која е достапна за превземање тука.Ричард Ebbutt, Раководител на Маркетинг на Континентот 8, коментираше, "Многу интересни теми излезе во текот на оваа година eSummit но една убедлива плаче беше за соработка со индустријата.Дали сте мал оператор, со кои се соочува хит од страна на регулаторните промени, или индустриски гигант загрижени за постојано менување на политички и економски амбиент, јасно е сите ние да се вратиме на предизвици и да се постигне повеќе работејќи заедно како една сплотена сектор." Следниот Isle of Man eGaming Самитот ќе се одржи на 8-ми септември, давајќи им на оние кои учествуваат во eGaming индустрија уште една можност да разговараат за продолжување на прашања и иднината насока на индустријата.Мики Swindale, Директор на КПМГ Isle на Човекот и на Гибралтар бил влијателен во развивањето на eGaming Самитот формат.Тој рече дека од септември настан, "времето на нашиот следен eGaming Самитот е идеален за индустријата за да дојдат и заедно да дискутираат за можностите, ризици и следната потези на располагање на eGaming индустрија и нејзините обезбедувачи на услуги во пост-Brexit светот.Тоа ќе формираат дел од пошироката eSummit настан, со "КПМГ се Наруши" и "КПМГ Претпријатие' работа на лице место, па ќе има голем број на технологијата и растот фокусирани презентации и работилници што се нудат за да се обезбеди присутните се направи добар употреба на своето време." На самитот сесии и masterclasses ќе копче на поклопецот eGaming сектор ризици, спојување и присоединување коментари и предвидувања, заедно со регулаторните предизвици и можности.Целокупната програма ќе се земе во Fintech, Податоци, сајбер безбедност и blockchain.Присуство на eGaming Самитот е со покана и секој кој сака да изрази интерес за зачленување во Isle of Man настан во септември треба да контакт Abby Kimber на +44-1624-681000 или [email protected] или посета https://events.bizzabo.com/KPMGeSummit2016 . казино онлајн na prawdziwe pieniadze.