вистински пари слотови apple продавница

колку години се направи у треба да биде да одат во казино

Ли Дејви фаќа чекор со Самуил Chartier да се зборува за својата љубов кон спортот, неговата одлука да филијала во водка бизнис и многу повеќе.Јас се фати Самуил Chartier како тој оди надолу сали на Рио удирање пораки во неговиот телефон.Тој има, се разбира, само се разби од некој настан – par за разбира кога ми треба некој да разговара.Но, неговиот духови се високи и губење веќе падна на подот да се изоди за илјадници на минувачите вистински пари слотови apple продавница.

"Тоа ми трае пет минути и јас сум во него." Вели Chartier.И јас му веруваат, тоа е зошто тој е толку goddam добро вистински пари слотови стан сад. Chartier дојде во Светската Серија на Покер (WSOP) на малку висока, по преземањето на првото место во C$10,400 No-Limit Hold ' em (NLHE) High Roller на PokerStars Канада Првенство во Kahnawake, но топлината има умира надолу доста значително. "Сум играл на многу настани, но не добија никакви работи случува, и имаат само мин-cashed a $1k.Но, се уште има голем број на големи турнири лево...значи има надеж." Е Chartier среќен со неговата игра, или сме ние само зборуваме варијанса тука? "Тоа е само варијанса.Јас може да биле малку испаруваат, во некои места, но во принцип јас сум многу среќен со мојата игра." Значи она што го прави овој шармантен млад човек дојде и до кога тој не е јадење чипс? "Јас се обидувам да уживаат во животот со играње толку спортски како што може да.Јас сум бил голф доста тука во Вегас.Назад дома, имав повреда на зглобот за некое време, но јас сум се врати на вистинскиот пат и идам да се ре-започнете со играње хокеј на мраз како се користи за да се." Хокеј на мраз?Chartier не штрајк мене како борец? "Тоа е прилично беспредметно дел од играта да се биде искрен.Јас можеби биле вклучени во 4-5 сериозни еден-на-еден се бори во мојот живот на мразот.Тоа не е толку многу мојата игра." Јас го прашам ако борба е поприсутни во таму аматерски игра? "Тоа се користи за да биде повеќе доминантна назад во 70-тите и 80-тите години, но сега е доста бескорисни и не гледам дека многу се бори повеќе." Далеку од табела Chartier има, исто така, добиле вклучени во новиот бизнис потфат колку години не мора да биде да се добие во казино. "Започнав водка друштво со пријател од детството назад дома.Ние најави јавор-вотка со вкус, и тоа оди прилично добро.Ние, исто така имаат неколку производи излегува во наредните месеци.Името на вотка е Nabazo и ние, исто така имаат lychee вкус на алкохол." Дека чуден изглед гарнитури ќе најдете во Индиски ресторани?Јас никогаш не знаеш дали да јадат или pin тоа врз мојот lapel? "Тоа е доста вкусно овошје, и една од моите омилени." Зошто водка бизнис? "Мојот пријател е во аптека, и мозокот зад рецепт, а ние имаме само го донесе до лиценцирање на установи и доби производ во врска со пред една година." Тоа се чини дека како звук план да се шири своите финансии на другите притоки од покер? "Тоа е повеќе за да има некој вид на баланс од финансиска работа.Тоа е само да се има нешто да се направи разлика од покер наместо само игра на целиот ден.Тоа е како јас го задржи мојот ум права.Јас никогаш не би се игра покер на сите на време." Значи што е следно за Chartier? "Јас сум играње на $10k PLO, и Главната, и се надевам дека ќе направи многу добро на оние." Ако се задржи на јавор, зачинет вотка јас сум сигурен дека ќе направи добро Сем.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку години се направи у треба да биде да одат во казино.