колку години не мора да биде да се добие во казино

казино виндзор ни девизниот курс

Законот бара да се измени на постојните казино прописи во Isle of Man има постигнато важен напредок во Куќата на Копчињата.Членови на Куќата на Копчиња (MHK) даде зелено светло за предложените Казино и Дополнување на Законот минатата недела, кога таа имаше се смета во второ читање, локалните медиуми, ИОМ Денес пријавени. The Isle of Man, а самоуправа Британската Круна Зависност, која се реализираше во неговата оригинална 1986 Казино Дејствува повеќе од три децении, отворајќи го патот за развој на најмногу две казина.Во моментов, само едно казино—Западен Палас Hotel & Casino во Douglas—се работат на Isle of Man.Под оригиналниот Казино Акт, казина на островот се бара да се работи од одреден простор, и една лиценца не може да ги покрие повеќе сајтови.Но, промените во 2017-законот ќе им овозможи на постојните коцкање места да се движат простор, без губење на нивните лиценци.Законот, исто така, ќе им даде на Советот на Министри на орган да одлучи дали казино concessionaire мора да обезбеди депозит пред отворање на тендер за казино понудите. Concessionaires во моментов се потребни за да направите депозит во износ до 20% од казино на вкупните проценети трошоци колку години не мора да биде да се добие во казино. Isle of Man службени лица, рече дека е уште поважно, измени и дополнувања на казино сметка се дизајнирани да се обрати перење пари прашања колку години се направи у треба да биде да одат во казино.

"Формални овластувања за Коцкање Надзор Комисија (GSC) да врши надзор казино на анти-пари-перење пари и против финансирање на тероризам согласност.Според законот, на GSC ќе биде во состојба да поништи казино лиценца " во случаи на неусогласеност со пари-перење пари и финансирање на тероризам законодавство,'", рече Министерот за Финансии Алфред Cannan, според вести штекер колку години се направи у треба да биде да се оди на казино во оклахома. The Isle of Man се смета за еден од првите јурисдикции да ја признае потребата за лиценцирање систем за обезбедување на интернет услуги за коцкање.Во 2001 година, владата стркала прописи дизајниран да одговори на потребите на тогаш младиот iGaming индустрија.На почетокот од оваа година, GSC преработената лиценцирање структура по консултации со iGaming сектор.Некои од промени вклучуваат дозволуваат оператори да понудат клиенти употреба на дигитални валута bitcoin како да се депонира, се коцка или игра.Исто така, комисијата укинат дополнителни трошоци покрена за мрежни партнери, додека целосната лиценца носители се дозволени да се прошири на услуги кои ги нуди на своите под-стекнувачот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино виндзор ни девизниот курс.