седум слот скара полињата за градот mi

покер колку зборови можете да направите

Претходно овој месец, Вајоминг Куќа на Претставници зеде пукал во Сенатот Бил 133 (SB 133), но пратениците во комората имаше потешкотии да ги разберат вредностите на легализирање спортски коцкање.Биле потребни три обиди пред законот беше одобрен, и тоа само тогаш тесно избегна пораз.Куќата се одобрени од СБ 133 од блиски, 32-28 маргина, испраќа назад до Сенатот.Сенатот Appropriations Комисија го одобри нацрт-законот минатата недела пред тоа беше ставен на гласање во предниот дел на целосна комората.Тоа успешно го помина своето второ и трето читање, наоѓање на значителна поддршка кога тоа беше одобрен од страна на 24-5 глас вчера.Куќата сега ќе имаат можност да го потпише исклучување на конечните резултати, пред законот го прави својот пат до Гувернерот Гордон.Тоа е веќе добро познато дека спортски коцкање се случуваат насекаде и е за неколку децении, без оглед на нејзиниот правен статус.Повеќето држави, со исклучок на Тексас, мора да сфати дека легализирање на активност обезбедува повеќе бенефиции отколку недостатоци, овозможувајќи им да го фати на приходи кои се потрошени на друго место додека се во можност да се обрати за какви било потенцијални коцкање зависност прашања.Вајоминг сега е дел од таа група, со Сенаторот Џеф Wasserburger кажувам колеги-пратениците минатата недела, "(На сметка) се обидува да го спречи црниот пазар што се случува сега, да се стави на потрошувачите заштита во сметката, и потоа им овозможи на луѓето во Вајоминг ... Пратениците во Вајоминг почнуваат да ја видат светлината.Сметка на која ќе им овозможи на онлајн спортски игри во државата се сретна со еден значителен износ на отпор во Куќата претходно овој месец, пред конечно да биде одобрена на своето трето читање.Законот сега е во можност да се најде доволно поддршка и во Куќата и во Сенатот и ќе продолжи да се движи напред, со потпис на Гувернерот Марк Гордон е потребно за да се овозможи Вајоминг да го додадете името во постојано расте списокот на правни спортски коцкање држави во U седум слот скара полињата за градот mi. Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет седум слот скара полињата за градот mi мени. Barstool Спортски вработувања Кели Стјуарт Barstool Спорт, дигитална медиумска компанија фокусирана на спортски и поп-културата, ангажиран Лас Вегас-базирани Кели Стјуарт, спортски аналитичар и познатиот женски спортски handicapper.Таа е добро позната 9 септември ќе биде огромна за сите жители во Аризона, бидејќи, не само што е на МАК сезона почеток, но игри функционери во државата потврдија дека спортско обложување ќе оди во живо на тој ден.Според Аризона Одделот на Игри, правилата за фантазија спортски настан обложување се доставува до Тоа не е прашање на дали, туку прашањето кога.Тоа е афирмација на Џери Џонс, сопственикот на МАК е Далас Каубојс, кога прашани за иднината на спортот обложување во Тексас.Иако мал грст пратениците имаат оневозможен напори за легализирање на активност оваа година, Џонс останува убеден дека спортско обложување DraftKings одлучи дека активност која издигнал до врвот на топ листите во спортски коцкање светот повеќе не е толку важно.Двете DraftKings и FanDuel добија своите започнува со нудење на дневни фантазија спорт (DFS) натпревари и повеќе, но DraftKings се чини дека се повлекува далеку.Тоа е ненадејно и неочекувано отсечени во Чикаго Полициски службеник примил 15 месеци затвор реченица од НАС Окружниот Судија Вирџинија Kendall за неговата улога во нелегална sportsbook работа со врски на костарика.Чикаго Полициски Службеник Добива Казна Затвор Во четвртокот, Никола Стела, а 43-годишниот полициски службеник од Чикаго полициска станица, доби 15-месечен затвор казната DraftKings, еден од најпопуларните онлајн sportsbooks во САД, беше додадена на semiyearly раст акции листата со Морган Стенли стратези.Интересно, DraftKings беше единствениот претставник од игри на акции сегмент да бидат наведени покер колку чипови за да започнете со.
"Ние сме среќни да ви посакам добредојде Yardbarker на Playmaker семејство.Ова е НИ платформа стекнување за нас, не само трансформирање, но исто така брзо зголемување на финансиски за нашите акционери." Јордан Barstool Спортски ангажиран Лас Вегас-базирани handicapper Кели Стјуарт.АКА Кели во Вегас, еден месец откако таа го разделил начини со ESPN покер колку зборови можете да направите.