покер колку чипови за да започнете со

вредност das покер чипови тексас холдем

Ли Дејви ја излева својата фрустрација во недостаток на технолошки напредок прикажан на 46th Annual Светската Серија на Покер во ова мислење парче за линии.Јас cuddled до мојата сопруга.Таа стави главата на моите гради и ми рече да се разбуди во неа се 10-минути.По половина од времето го поминаа, јас заминав во спалната соба покер колку чипови за да започнете со. "Ме разбуди во текот на пет минути," праша.Јас се вратив оган: "поставите аларм." Жена ми кажува во нејзиниот мобилен телефон: "ме разбуди во пет минути." "Алармот во собата за 10am." Дојде одговорот.Нашиот свет е многу различна од онаа што постоеше кога Џони Мос беше прогласен како најдобар играч во 1970 Светската Серија на Покер Главниот Настан.Живееме во време кога се ' е можно.Човечката раса има потенцијал да создаде ништо.Зборувањето за нашиот мобилен телефон е пилешко храна покер колку зборови можете да направите. "Мобилни телефони ќе биде ви кажувам како да се убие вашиот сопруг следното." Ќе им кажам на жена ми по пет минути благодат помина.Жена ми зборува за нејзиниот телефон повторно: "Како можам да го убие мојот сопруг?" Нејзиниот мобилен телефон шефовите на Интернет и ја претставува нејзиниот со член вика: 33 Начини да се Убие Вашиот Сопруг.Вештачката Интелигенција (AI) е напредува на брза стапка.Мојата сопруга е мобилен телефон е доказ за тоа.Технолошки генијалци се дури и вработување филозофи да им помогне на автономни програми како што се Google е само-вози автомобил.Треба да е човек се соочуваат со етички дилеми во врска со кршењето нивниот автомобил во 80-годишен човек, или дама туркање нејзиниот pram, тие несомнено ќе се направи вистинскиот избор (Шелдон Adelson замени ќе бидат потребни).Нашите машини треба да се учи на истата работа.На достигнувања се толку pacey, и толку сериозни, луѓето како Elon Мошус, Стивен Хокинг и Бил Гејтс се официјално вокал за газејќи многу внимателно.Хокинг верува ПИ еден ден ќе го преземе целиот свет, и Мошус е донација од $100 на свој greenbacks да think-тенк создадени за да го минимизираат потенцијалот за Терминатор е да го преземе целиот свет.Но не секое парче на машини сака да се чувствува вашиот дик надвор и да го користите како снешко нос.Технолошки достигнувања го направија нашите животи се толку многу полесно.За некои од нас тоа значи дека имаме повеќе време да се посвети на нашиот живот цел, менување на светот, и помагање на другите.Тогаш за некои тие имаат повеќе време да игра видео игри, и затегнување на нивните молив или печурки падна thingamajig.Земете денес како пример.Тоа е мојата внука е 18 роденден.Таа живее во велика БРИТАНИЈА, и јас сум во НАС.Јас сум во можност да испратите нејзиниот роденден поздрав преку текст.Јас цел нејзината книга и тоа е испорачани и платени за со притискање на едно копче.Се чувствувам како cheapskate.Јас ќе го испратам својот подарок сертификат, како и.Тоа траеше уште еден клик.Јас зборувам за мојата backer за играње на повеќе настани.Тој жици ми пари.Тоа е таму веднаш.За жал, тоа е во стерлинг, и јас треба долари.Јас зборувам за мојот пријател, кој е пуштен во $3k, и тој ми дава $1,500 во турнирот lammers, и јас ќе го испратам него еквивалентно на девизниот курс на неговата банкарска сметка.Клик...клик...клик.Јас може да влезам во самопослуга во велика БРИТАНИЈА, купи сите мои стоки, скенирање нив и плати за нив, и јас не треба да комуницирате со едно човечко суштество.Ако сакав да можам да ставам ред на интернет, и јас не би дури и не мора да ја напушти куќата.Тие ќе ги достави до мене.Јас може да се јаде во мојот омилен Мексикански ресторан и можам да ја плати сметката за користење на мојот мобилен телефон.Јас, исто така може да го користам мојот мобилен телефон, како авионски билет, како кино билет, како далечински да го контролираат мојот греење дома, и како жена ми откри ова утро – за наоѓање 33 начини да ме убие.Но, не секој има прифатија технологија.Сакам да се регистрирате за $1,500 Продолжен Игра No-Limit Hold ' em настанот во саботата.Единствената опција имам е да се облече, град на кабината, возење на Рио, стојат во линија, се караше, регистрирате, град друг кабината и се врати на мојот condo.Тоа е губење на време.Тоа ја зголемува мојата нивото на стрес.Тоа ме тера да сакам да ве прашам мојот мобилен телефон за совет за тоа како да го убие WSOP.Во време каде Elon Мошус е загрижена дека машини ќе стигне на земјата, и ние сме во состојба да расте вештачки екстремитети, би се замисли дека ќе биде во можност да се регистрирате за покер турнир, без да стојат во линија.Недостатокот на движење на ова прашање не е поради cost покер колку може да се подигне. By подобрување на системот, цена, всушност, може да се зачува, и клиенти добие повеќе вредност вредност das покер чипови тексас холдем. Voila.Па зошто да не ми дозволува да се најавите за да WSOP.com и се пријавите за настанот.Имам способност на товар било детали кои треба преку мојот телефон.Јас тогаш може да жица ќе пари по електронски пат, и без прекумерни давачки кои се плаќаат во странство клиенти.Еднаш имам регистрирани, на WSOP, тогаш може да ми испратите билет.Јас можам да одберам да се печати надвор, или можам да го испратите на мојот телефон.Кога јас се претвори до случај јас може да се покаже со дилерот на мојот телефон, или билет, и пратечки идентификација.Еднаш имам cashed имам две избори.Можам да стојат во смешно долга линија, или на WSOP може жица пари назад од каде што дошол.Ако ова не се случува од време на 47th Годишен WSOP започнува, тогаш јас ќе најдам друг за употреба мојот мобилен телефон.Јас ќе фрли во нечија глава.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вредност das јазичиња направи покер.