цената на машина slots казино

osage нација казино ponca град

Конектикат е законодавната власт и нејзините две племенски оператори се насочени оваа есен и МАК сезона за лансирањето на спортски обложувања и онлајн игри на среќа во државата.Минатата недела, Mohegan и Mashantucket Pequot племиња достигна се справи со Демократските Gov. Ned Ламонт што ќе им овозможи на коцкање проширување за племиња во замена за зголемување на приходите на државата.Племиња поседувате Mohegan Сонцето и Foxwoods места, соодветно.Законодавната власт сега треба да помине еден сет на записи што ќе го овласти измени и дополнувања на племиња' compacts со државата.Ја помина на Јавната Безбедност, Комисијата за четврток, законодавството, се очекува да се оди на Куќата на кат за гласање во околу две недели.Откако целосно одобрен од страна на двете комори, тоа ќе треба да биде потпишан од страна на НАС Внатрешни работи Оддел.Тоа е процес што е веројатно да се земе 60 до 90 дена, според Rodney Батлер, претседател на Mashantucket Pequot Племенски Нација цената на машина slots казино. "Целта е да се ставање влогови на спортски од оваа МАК сезона," Батлер изјави на новинарите на прес настан во Norwich среда osage милиони долари elm казино. "А потоа, од задниот крај, од технологија перспектива, ние сме и подготвени за лансирање." Ламонт тој рече дека се надева на законодавната власт ќе помогне да се забрза процесот.Тој се чувствува падот цел е да се постигнат.Сакам законодавното тело да се движат ова нешто напред како брзо како што може — добра чиста сметка, едноставен и подготвени да одите.Јас мислам дека имаме некои луѓе надолу во Одделот за Внатрешни работи подготвени да се движат ова заедно", рече тој osage нација казино bartlesville ред. "Зошто да не?Ајде да се случува за оваа есен." Според условите на договорот, на два оператори ќе споделување на 18 проценти од онлајн казино приходи со државата за првите пет години, зголемување до 20 проценти потоа.Спортски обложувања ќе се оданочуваат по стапка од 13.75 проценти.Ламонт го нарекува тоа "win-win." Не се сите воодушевени од новиот договор, иако.Официјални лица во градот на Источен Виндзор, за еден, нема да се навива на законодавството.Двете племиња планираше да се изгради сателитски казино во градот, што е блиску до границата со Масачусетс.Планот беше дефанзивен потег за да се одврати конкуренција од MGM е нов казино во Спрингфилд, Масачусетс, околу 12 милји далеку.Но, на Исток Виндзор казино е колатерална штета во новиот компактен договор.Од Исток Виндзор не е дел од племенски резервацијата, законодавството за прв пат мораше да се донесе закон за да се овласти казино. MGM тужена страна, тврдејќи дека не треба да се комерцијални, конкурентно наддавање процес osage нација казино ponca град. MGM, исто така, тврди дека новиот закон повредени еднаква заштита гаранции и трговија клаузула во САД Уставот.Тоа беше Ламонт е загриженоста за можните незаконитоста на проектот кој на крајот го уби казино, Батлер рече дакота магија казино во hankinson северна дакота.

"За мене, посветеност имавме кон Исток Виндзор и нашата верба во проектот, сосема искрено, беше најтежок дел од согласувајќи се на некој вид на задоцнување, како дел од овој договор", рече Батлер, додавајќи дека племиња имале потонат 20 милиони долари во проектот. дакота магија казино hankinson северна дакота.