Geant казино свети јулиус en genevois

брз хитови голема слот победи

Има нов Гувернер во Невада, и тој е правење на промени.На Невада Независни извештаи дека свежо положи свечена заклетва во Демократскиот Гувернер на Стив Sisolak ќе биде именување Сандра Douglass Морган како нов претседавач на Невада Игри Одбор за Контрола (NGCB) кога тековната претстедател, Републиканската Беки Харис, завршува нејзиниот термин на 27 јануари geant казино свети јулиус en genevois. Морган беше претходно градот правобранител за Северна Лас Вегас, и беше првата Афро-Американски град адвокат во државата Невада.Таа замина таа улога да работат како директор за надворешни работи на AT&Т Во соопштението, Гувернерот Sisolak покажа доверба во Морган е способноста да ја врши улогата за четиригодишен мандат.Тој рече, "Сандра е долгогодишно искуство и евиденција на лидерство покажува дека таа не е само квалификуван да се предводи Невада Игри Одбор за Контрола, но дека таа ќе ексел во него." — Гувернерот Sisolak (@GovSisolak) јануари 9, 2019 Беки Харис, првата жена да служи како претседавач за NGCB, само се одржа дека улогата за една година, но паметен еден.Дена во нејзиниот мандат, на Стив Wynn сексуално малтретирање наводите излегоа на виделина.Во одговор, Харис предвидува дека носители на лиценца годишен извештај за NGCB на тема на малтретирање.Харис само служел како претстедател за 1 година таа била назначена да го замени поранешниот претседател A geant казино свети лорен des arbres. Синтез, кој поднесе оставка на улогата.Социјални медиуми реакција на назначувањето беше брза, со многу Facebook commenters критикува новиот Гувернер за да не ре-избор Харис во друг термин, со чувство на таа не многу добро, со оглед на Дин контроверзии.Тоа не е точно изненадување, иако, како што може да се очекува дека Гувернерот Демократ би сакал претседател од неговата партија geant казино свети лорен du var. Sisolak признати Харис' придонеси, велејќи: "сакам да им се заблагодарам Беки Харис за својот сервис во текот на своето време како и чаир, и да се признае неверојатна milestone на нејзиниот мандат означени како првата жена претседавачот на одборот, како и нејзината заложба за борба против сексуалното вознемирување и дискриминација во Невада гејминг индустријата." Ќе има уште еден состанок, да дојдат, како член на одборот Шон Рид има тој рече дека не сакаат повторно да биде именуван кога неговото рок истекува подоцна овој месец.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre брз хитови голема слот победи.