тропски ветре казино нови порта richey fl

meilleur казино en ligne птица

COVID-19 ширеше меѓу вработените и покровители на Jamul Казино, Сан Диего Каунти, во почетокот на Март.Фактот дека не беше соопштено на јавноста според тужбата поднесена од страна на Jamul Индиско Село за Развој Корп против неговата осигурителна компанија, Lexington Осигурување, според лос анџелес Тајмс.На Jamul е еден од многу племенски и комерцијални казина во моментов тужи за осигурување на услуги за финансиска штета направени во текот на заклучување.Племето рече во својата поднесување тоа "претрпе катастрофален загуба на деловни приходи", бидејќи на пандемија.Но, костим, исто така, открива племето откриле дека две Jamul Казино вработени и еден патрон имаше најверојатно договор COVID-околу 19 Март 12 тропски ветре казино нови порта richey fl. Тоа е само еден ден откако Светската Здравствена Организација прогласи вирус глобална пандемија, и една недела пред Калифорнија издадени задолжителни националната stay-at-home цел.Неповрзан со јурисдикција на државата, казино, затворен од сопствената волја на 20 Март, заедно со сите други племенски операции во земјата.Имаа тие не се затворени, племенски казина ќе се најдоа на удар се разбира со Сан Диего Каунти Шериф Бил Гор.Тој веќе направен неговиот ум дека јавните здравствени итни случаи треба да се заборава на племенски суверенитет.Тужбата покажува дека Гор напиша на сите племиња, со седиште во Сан Диего Каунти на 18 Март предупредување нив да се придржуваат на округот јавно здравје цел забрана на внатрешен јадење и собири на 50 или повеќе луѓе.Март 19, Гор напиша уште една буква предупредување дека неуспехот да се усогласат ќе резултира во мерки кои "најмалку, вклучуваат ограничување на пристап до племенски земјиште од страна на општата јавност." Исто така, би влијание племе способноста да се "добие помош и надомест за итни заштитни мерки, како што се спроведување на законот и други мерки неопходни за заштита на јавното здравје и безбедност," додаде тој тропски ветре казино. Jamul Индиско Село Претстедател Erica Пинто, изјави ЛА Пати дека шерифот закани не беа дел од племиња' одлука да се затвори пристаниште richey fl. "Ние не спаѓаат во надлежност на каунти," Пинто се повторува meilleur казино en ligne птица. "Нашата одлука да се затвори беше строго заеднички напори за да ги заштити луѓето." Но, Времињата се прашува зошто племенски суверенитетот треба да се спречи каунти здравје службени лица од јавно да објават информации за COVID-19 епидемии на локално казина.Службените лица се идентификувани 217 Сан Диего Каунти жителите, кој рече дека тие ги посетија казино во 14 дена пред болест почеток.На оние, 76 беа казино персонал.Но, официјални претставници не успеаја да препознаете каде се овие епидемии се случи.Дванаесет на лица биле хоспитализирани, а едно лице, класифицирани како казино патрон, умре, времето извештаи.племето ќе се грижат кој почина колку што тие би можеле да се направи еден долар meilleur казино en ligne ау монд".