колку години имате да биде да се оди да се близнаци реката казино

она страна што удира во покер

По добивање на лиценца од Западен Кејп Коцкање и Трки Одбор, Lottoland најави дека го отвори работење во Јужна Африка да започне лото обложување колку години имате да биде да се оди да се близнаци реката казино. Lottoland е светски лидер во онлајн лото операции и биле барање да добие пристап во Јужна Африка пазарот за некое време сега.Тоа дојде до реализација кога двете лиценци беа доделени на среда, дозволувајќи им на компанијата да се оди во живо, на кои тие не веднаш по издавањето на лиценци.Ова одобрување сега им дава 30 посебни игри на среќа во целиот свет, и Јужна Африка првата можност да се победи на рекорд джакпот во други земји, вклучувајќи Мега Милиони и Powerball во сад, и Европската джакпот она што рака удира сè во покер.
Lottoland веќе сте се обиделе да ги прошири своите операции во јануари кога тие го направија обид за ривал РЕВНОСТ Мрежа работењето.Паричната понуда беше за голем број помеѓу €60m-€76m, но РЕВНОСТ balked на понудата.Додека обид за преврат беше scuttled, тоа исто така застана на патот на РЕВНОСТ и да се во можност да купите лотарија брокер Lotto24 AG.Во ноември, РЕВНОСТ имаше најави дека тие ќе се обидуваат да reacquire Lotto24, но овој прифатиле понудата за преземање се појавува да се scuttled од страна на потег од страна на Lottoland да се стекнат со РЕВНОСТ.Договорот им овозможува на Lottoland на штрајк партнерства со bookmakers кои се овластени да работат во Јужна Африка, давајќи им можност да им понуди на лотарија постелнина производи за потрошувачите.Најџел Birrell, извршен ДИРЕКТОР на Lottoland е возбудени од страна на нова можност: "Ние сме задоволни да го имаат добиено овие лиценци во Јужна Африка она страна што удира во texas holdem poker. Lottoland сега се одржи дванаесет регулирани лиценци од целиот свет – големо достигнување за нас и завет на нас како глобален бренд и компанија.Ние силно веруваме дека Lottoland е уникатно сместени во Јужна Африка пазарот да биде во можност да им понудиме на нашите портфолио на фиксна шансите лотарија производи и осигурителни услуги поврзани со давање на Јужна Африка можност да се победи на некои од најголемите джакпот во светот!" Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она страна што удира во покер.