она страна што удира во покер

казино жан jaures saint etienne

Спортско обложување медиумите и настани компанија Спортски Обложувања Заедница (SBC) како и водечките регулаторни интелигенција порталот GamblingCompliance ги здружија силите со цел да се подобри дијалогот околу коцкање прописи.Партнерството ќе видите GamblingCompliance стане главен партнер на копчето согласност и регулаторни песни во SBC претстојните Обложување на Фудбалот (19-23 Март) и Обложување на Спортски Америка (23-25 април) конференции.Тоа, исто така, ќе видите зголемена покриеност на GamblingCompliance Годишна Глобална Регулаторната Награди (1 Мај) низ SBC Вести мрежа, која вклучува SBC Вести, CasinoBeats, SBC Америка, и InsiderSport она страна што удира во покер.

SBC Основач и извршен ДИРЕКТОР на Расмус Sojmark коментира: "согласноста е како клучен аспект на коцкање индустрија овие денови, ние сме биле даваат предмет на подобрено присуство и на нашите конференции.Со оглед на почит и знаење GamblingCompliance има во оваа област, се чинеше дека е добра можност да работат заедно" казино жан moulin st рафаел. GamblingCompliance Глава од Глобалното Истражување на Услуги Андреј Gellatly додаде: "SBC трговијата конференции и изложби се зголемува силно и сега се обезбедат некои од најважните датуми на календар за обложување индустрија.Со прашања како што се рекламирање ограничувања и играч заштита како жешки теми во многу пазари, ние сме многу среќни да ви помогне SBC обезбеди индустрија е целосно информирани и подготвени за регулаторните промени." Џејмс Kilsby, GamblingCompliance е генерален Директор – Americas, смета новиот Обложување на Спортски Америка конференцијата ќе обезбеди значајна можност за сите засегнати страни да се заедно и помагаат да се обликува новиот пост-PASPA пазарот.Тој рече: "SBC е Обложување на Спортски Америка обезбедува витални можност да разговараат за развојот на растечкиот спортски обложување на пазарот во време кога повеќе од две дузина државата законодавните тела се очекува да биде активно изработката на нови закони.Јас сум многу задоволен што GamblingCompliance може да игра улога во влијаат врз дискусијата." Шестиот Обложување на Фудбалски конференција уште еднаш ќе се одржи на Stamford Bridge, дом на Chelsea ВО странска валута, и GamblingCompliance ќе биде главен спонзор на Науката за Усогласеност песна на Ден 2 казино jefe 11 слободен врти. Оваа песна ги опфаќа аспектите на бизнис како што е проблем коцкање, спортски интегритет, плаќања, измама и регулаторен процес.За време на сесијата Обложување на Спортски Америка, GamblingCompliance ќе бидат вклучени во Државите на Нацијата песна на Ден 2 кој круга до сите регулаторни и правни развој во државите во земјата.На третата годишна Глобална Регулаторната Награди се одржи во Лондон на 1 Мај.Независно суди награди сјај сврти вниманието на бизниси, екипи и поединци кои возат заложбите за усогласување во рамките на нивните организации, или организации што советува тој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино жан jaures saint etienne.