Oneida казино туристички центар pulaski wi

казино во близина на форт вејн индијана

Инстант Победи Игри (IWG), на снабдувачот на онлајн инстант победи игри за игри на среќа на HTML5 мобилни и десктоп и Флеш, го однесе дома посакувана "Онлајн Лотарија Снабдувач на Годината 2017" Награда.Тоа е огромна победа за прв пат кандидат и со седиште во Лондон инстант победи игри на услуги, кој заедно со голема индустрија играчи NeoGames и IGT, беше shortlisted за престижната EGR Б2Б Награди, што се одржа во вторникот, јуни 6, 2017, во Hurlingham Клуб во Лондон.Номинацијата и награда на онлајн игри индустрија е предводник на награди нагласи IWG е импресивен бизнис достигнувања во текот на изминатата година.Во текот на изминатите 12 месеци, IWG, која обезбедува целосна услуга за игри на среќа, од стратегијата и консултации да се дизајнира и да се изгради, го прошири својата меѓународна стапало постигнувајќи бројни комерцијални договори, меѓу нив, ознаката партнерство со Мичиген Лотарија; унијата, со што за прв Далечински Играта на Серверот (RGS) интеграција кон НАС лотарија oneida казино туристички центар pulaski wi. IWG Главен Извршен Директор, Rhydian Фишер, рече дека само за да се shortlisted за онлајн лотарија снабдувач на престижните награди беше огромна чест и да победи беше дури и повеќе неверојатна.Фишер продолжи да се каже, "на целиот тим На IWG работат неуморно со нашите клиенти и партнери, така и за сите напорна работа за да бидат признаени со оваа награда е многу пријатен.Инстант победи сектор е веројатно најбрзо растечките во индустријата за игри и тоа е многу возбудливо време за IWG." Извршен ДИРЕКТОР рече дека IWG работеше заедно со игри на среќа за изминатите 15 години и дека сега на компанијата е, исто така, се фокусира на комерцијалниот сектор.Тој рече, "Ние со нетрпение очекуваме да продолжи да им обезбедиме на нашите партнери со најдобрите и повеќето ангажирање на инстант победи содржина." Во освојувањето на наградата, IWG победи надвор индустрија конкуренти IGT, Лото Херој, NeoGames, PariPlay, SA Игри, и Победниците на Групата.Има вложено над 300 игри се достапни преку Далечинскиот Играта на Серверот (RGS) кои вршат постојано е на највисоко ниво, IWG испорачува крај-до-крај " решение покривање на сите аспекти на играта развој и портфолио менаџмент.Компанијата испорачува содржината во повеќе регулирани јурисдикции од центри за податоци во велика БРИТАНИЈА, Гибралтар, Канада и Северна Америка. oneida казино снимање осомничен за името.