казино во близина на фонтаната хилс а до ш

promethea skywell 27 слот машина

Gambling.com груп Плц (на "Групата") стекнати Bookies.com како дел од зделката која затворен во февруари оваа година.Групата е горда да збогатено на веб-страницата со нови, НИ првиот фокус.Новиот bookies.com нуди критика, бонуси, совети и вести за регулирани спортски обложувања индустрија во сад.Американските спортски обложувања потрошувачите сега имаат авторитативен извор за лоцирање и регистрирање со правни, регулирани Американски спортски обложувања веб-сајтови.Групата ќе продолжи да додадете покритие за сите НАС држави со регулирани спортско обложување, како и мноштво на дополнителни, интерактивни функции.Содржина за велика БРИТАНИЈА пазарот има, исто така, се вклучени како на веб страната е историски корисникот база е во Обединетото Кралство казино во близина на фонтаната хилс а до ш. "Во целосен контраст на Обединетото Кралство, Американскиот спорт обложување на пазарот е денес доминирана од страна на оф-шор оператори кои продолжуваат да illicitly НИ служат на потрошувачите.Партнери имаат многу повеќе важна улога во американскиот пазар, што на едукација на потрошувачите за кои операторите се, всушност, правни и кои не се.Ние сме среќни да го преземе водството на оваа образование напор," забелешки Чарлс Гилеспи, Главен Извршен директор на Gambling.com Група Саладин.Групата има за цел да профитираат на огромна движечката сила зад проширување и уредување на спортско обложување во сад со bookies.com и други веб-сајтови.Почнувајќи од денес, десет НАС држави се одобрени законодавство за да се овозможи продажба на мало спортски обложувања.Од тие десет, четири се избрани за да се овозможи интернет или мобилен спортски обложувања.Групата очекува многу повеќе држави да се разгледа спортски обложувања регулатива во 2019 и за да има поголем фокус на дозволувајќи им на мобилен спортско обложување, поради импресивната мобилни личности кои доаѓаат надвор од Њу Џерси пазарот и разочарувачки личности доаѓаат од држави кои не се иницијално дозволи за мобилни wagering.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте: Чарлс Гилеспи, Главен Извршен директор, Gambling.com груп Плц Телефон: +356 2776.1028, e-mail: [email protected] Или видете на: www.gambling.com/corporate За Gambling.com груп Плц: Gambling.com Group Plc е мулти-наградуван на услуги на дигитални маркетинг услуги за глобалниот iGaming индустрија.Основана во 2006 година, групата има сила од над 80 и работи од канцеларии во Даблин, Тампа, Монако и Малта.Групата објави веб-сајтови кои нудат споредби и осврти на онлајн коцкање сајтови, во 15 националните пазари во 9 јазици.Играчи ги користат овие ресурси за да одберете кое онлајн коцкање оператори тие треба да доверба да понуди безбедно и искрен онлајн игри искуство.Групата е објавување на средства вклучуваат водечките iGaming индустрија порталот, Gambling.com®, како и Bookies.com и CasinoSource℠ серија на порталите, меѓу многу други.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre proliant dl380p gen8 ram меморија слотови.