важност покер припадност ниво нагоре

к & c ltd рулет

Републикански претседателски кандидат Доналд Трамп е духот на казино минатото се враќа тропа на неговата врата во форма на неговата Демократска ривал Хилари Клинтон.Стоеше веднаш до shuttered Адут Плаза за казино што Адут еднаш во сопственост, Клинтон во средата зеде удар во нејзиниот политички противник е казино стечај.Таа предупреди дека гласањето за Адут во ноември ќе се стави на американската економија во иста состојба како неговиот успеа казина.На поранешен американски Државен Секретар тврди дека недвижности инвеститорот за профитираа од финансиски урнатините на работниците во економски послабите крајбрежје туристичкиот град.Трамп лево на расклатени Атлантик Сити по неговата последна стечај важност покер припадност ниво нагоре. "Тој прави over-the-top ветувања и вели дека ако луѓето веруваат во него, да се стави нивната вера во него, тој ќе го испорача", рече Клинтон, според Ројтерс матурска во канзас ѕвезда казино.

"Тогаш сè се распаѓа, луѓето се повреди, и Доналд добива платена." Атлантик Сити економијата е во dire straits и како резултат на казино затворачи во последниве години.Трамп користи за сопствени четири расклатени Атлантскиот казина, вклучувајќи Труба Плаза Казино.Во Март, Њу Џерси Gov к thu т ch јас рулет. Крис Кристи повика државата Собранието лидери да го одобрува неговиот план да го преземе Атлантик Сити финансии среде предупредувања дека зголемената конкуренција може да се намали AC е бори казино индустријата за само три оператори.Кредитен долг watcher Фич Рејтинг, исто така, емитуваше слично предупредување за можните затворање на најмалку четири Атлантскиот Казина ако нови казина се да биде изградена во северниот дел на Њу Џерси.Трамп, за својот дел, ја бранеше својата стечај поднесоци на казина и други проекти како најчесто се користи пракса да се реструктуира на бизнис, и на крајот го спаси работни места.Во прилог на e-пошта изјавата за Ројтерс, Трамп рече: "јас создаде илјадници работни места и да направи многу пари во Атлантик Сити, кој бил она што, како бизнисмен, јас сум би требало да се направи за мојата компанија и моето семејство – и како Претседател јас ќе го направи Америка богата повторно." "Никој не ја разбира економија како јас и никој, а особено не Криво Хилари Клинтон, ќе се направи повеќе за економијата, отколку јас ќе," додаде тој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre к & c ltd рулет.