сент луис ameristar casino resort spa

поштенски код

На Mashantucket Pequot и Mohegan племиња се притискање на со нивниот план да се изгради казино во близина на Конектикат границата со Масачусетс, иако тие се уште не ги имаат потребните сојузна одобренија.Во понеделникот, уривање екипи почнаа расчистување на сајтот на Исток Виндзор каде две федерално признат племиња ќе се изгради нивната здружена сопственост казино.Сајтот, кој е сместен на поранешниот Приказ Кина, ќе бидат срушени за да се направи патот за 200,000 квадратни метри коцкање и забава основање.Племенски казино, кој се очекува да се отвори "во внатрешноста на две години," сака да се натпреварува со наскоро ќе се отвори MGM Места казино во Спрингфилд, Масачусетс.Треба да се отвори во падот, на $950 милиони Спрингфилд казино се наоѓа на 13 километри јужно од племиња' планираните Источна Виндзор место.Племиња се уште да се добие U сент луис ameristar casino resort spa. Одделот за Внатрешни работи дозвола да работат на казино во Источна Виндзор, иако нејзините службеници се уверени дека одобрување е веќе во рок од нивниот дофат св libory косилка за трева покер работи. Mohegan Племенски Совет Претседател Кевин Браун, беше цитиран од страна на MassLive велејќи, племиња "очекува да добие што одобрување во доцна пролет." "Знаеме дека се на десната страна од законот," Браун рече, според вести штекер.Флорида Конгрес го одобри Seminole коцкање се справи во Текот на Сонце државата, членови на државата Куќа гласаа 70-40 да го одобри коцкање сметка, која вклучува поддршка долгорочен договор помеѓу државната власт и Seminole Племето на Флорида.Куќа Бил 7067, спонзорирана од страна Туризам и Игри Контрола Претседател Мајк Ла Роса, се обидува да даде Seminoles ги и ексклузивните права да се спроведе banked игри со карти како блек џек во пет од своите казина.Племето, исто така, ќе имаат право да се исклучиво нудиме слот машини во установи се наоѓа надвор Мајами-Датум и Broward окрузи, додека pari-mutuel објекти ќе бидат забранети од понудата "назначени играч" игри со карти.Во замена, на Seminole племе ќе плаќаат $3 милијарди долари во даноци на државата во период од седум години.Останува нејасно дали HB 7067 ќе помине државниот Сенат пред годишен законодавната сесија завршува во петок.Сенатот верзија на договорот, SB 840, содржи клучни разлики од Куќа бил.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино rama адреса.