листа на слот машини на tropicana атлантик сити

не им се оди на продавач во blackjack

Акционерите за Американската казино оператор Eldorado Установи Вклучени наводно ќе се сретнат подоцна овој месец да го одобри $1.7 милијарди стекнување на ривал Isle На Capri Казина Incorporated.Според извештајот од Хералд-Стандард весникот повикувајќи се Eldorado Установи Вклучени портпаролот Сузан Пастрмка, на засегнатите страни се должи на глас на 25 јануари со договор да се донесе Isle На Capri Казина Инкорпорирани својства во Рено-врз основа на операторот на имот очекува да биде финализиран до крајот на април листа на слот машини на tropicana атлантик сити. Eldorado Места Инкорпорирани работи на Eldorado Одморалиште Казино, Сребро Наследство Одморалиште Казино и Циркус Циркус Одморалиште Казино во Рено, Невада, како и Eldorado Одморалиште Казино во Shreveport, Луизијана, на Scioto Падови Racino во Колумбо, Охајо, на Mountaineer Казино тркачката патека И Одморалиште во близина на Chester, Западна Вирџинија и Presque Isle Падови И Казино во Erie, Пенсилванија, и прв ја објави својата намера да купите Isle На Capri Казина Инкорпорирани во септември листа на слот машини на tulalip казино. "Стекнување на Isle На Capri [Казина Инкорпорирани] претставува трансформација раст можност за Eldorado [Установи Вклучени] и е значителен чекор во успешната во тек извршување на нашата долгорочна стратегија за opportunistically се прошири нашите регионални игри платформа преку accretive придобивки," Гери Carano, Претседател и Главен Извршен Директор на Eldorado Места Регистрирано е наведено во времето.Ако завршени, купување би додал 14 својства во Колорадо, Флорида, Ајова, Луизијана, Мисисипи, Мисури и Пенсилванија да Eldorado Установи Вклучени портфолиото додека август видов Isle На Capri Казина Инкорпорирани потпише договор за offload својата Isle На Capri Казино Хотел Lake Charles да Албакерки-базирани Лагуна Развој на акционерското друштво за $134.5 милиони евра листа на слот машини на ливади казино. "Финансиски, трансакцијата се очекува да биде accretive на нашите оперативни резултати по затворањето", рече Carano не им се оди на продавач во blackjack. "За дванаесет-месечниот период што завршува на последниот ден од најновите фискален квартал за секој од Eldorado Установи [Инкорпорирани] и Isle [На Capri Казина Инкорпорирани], приходите на комбинираната компанија беа речиси двојно Eldorado [Места Регистрирано е] приходите на самостоен основа и во комбинација прилагоди заработка пред Камати, даноци, амортизација е околу $400 милиони инклузивно на трошоците синергии имаме идентификувани.Стратешки, на комбинација гради скала на нашите игри операции и понатаму да се диверзифицира географски дофат на нашите операции, без било какви се поклопуваат со нашите постоечки својства." Пастрмка, изјави Хералд-Стандард дека нејзината компанија немаше детален пост-преземање планови за Isle На Capri Казина Инкорпорирани во сопственост на Лејди Среќа Казино Nemacolin со своите 600 слотови и 30 игри маси во близина на Farmington, Пенсилванија, и дека играчите не треба да се забележи било значајни промени не townsville имаат казино. "Тоа е бизнис како и обично како нашиот тим продолжува да обезбеди гејминг искуство на нашите клиенти очекуваат," Џил Александар од Сент Луис-базирани Isle На Capri Казина Инкорпорирани изјави за весникот..