листа на слот машини на венецијански

не гром долина имаат рулет

Топ програми не беа единствените кои биле добивање на изненадени за викенд.Неколку други squads дека се фаворизира видов тешки underdogs шок нив и го платат добро на sportsbook.Најголемите беше Колеџот во Бостон победувајќи Луисвил.На Кардинали беа рангиран како високо како 12-но падна на Врвот 25, откако загуби на Clemson и Северна Каролина Држава.Сепак тие се очекува лесно да се победи на Орли, кои беа добивање 19 поени, но загуби 45-42 и се вратија на плус-650 да П.Н.Е. На Cougars беа 17 ½ -точка ги собереш и Сонцето Ѓаволи беа голем плус-700 на пари линија.Вашингтон е сега Бр 12 листа на слот машини на венецијански.

фанови.Други значајни победи беа Јужна Алабама –plus750 во Троја, Тулса плус-450 против Хјустон и Флорида Меѓународниот плус-400 наспроти Tulane. не гром долина имаат слотови. Загубата падна нив 11 точки да Бр 21. Златна Мечки беа на 16 1/2 –точка аутсајдер и плус-550 исправен нагоре.Нивниот ривал Вашингтон беше шокиран во Tempe, Arizona еден ден подоцна кога Аризона Државата освои одбранбени битка, 13-7.

Clemson беше споменуван како можен конкурент за Број 1 Алабама и имаше дури и ова предизвика 18 од 61 прво место гласови во минатата недела Асошиетед Прес Топ 25 анкетата, но по најголемите вознемирени досега во седум недели од сезоната, Crimson Tide беа цврсто на врвот на анкета со избирачите им даваат потврда дека тие веруваат дека тие се најдобриот тим во земјата не гром долина имаат craps. Тие се чуваат дека редеа жив кога Тигри, кои беа плус-215, upended нив, 27-24 не гром долина имаат рулет.
Clemson загуби од Сиракуза и како резултат на пад од Број 2 Број 7. 5) изгубени во Аризона Државата, во Државата Вашингтон (Број 8) беше поразен од Кал и Обурн (Број 10) е незадоволен од LSU.