пеколот

online poker echtgeld schleswig holstein

Unibet се најновите онлајн игри на компанијата да објави планови за да влезат во новите регулирани онлајн игри на пазарот во Романија.Малта-базирани онлајн игри на облека Unibet планира да ценкање за нивното право да прават бизнис во Романија.Според PokerNews, Unibet откри својата намера да филијали и медиумски партнери, via e-mail, во која се наведува, "Додека Unibet е уште анализа на лиценца барања/услови, ние би сакале да знаете дека Unibet е во процес да оди напред со својата апликација за романски лиценца." Вест јавува шест недели по земја објави плановите да се создаде целосно регулирани онлајн коцкање арена.Романија е Националната Канцеларија за Игри (ONJN) ја презеде контролата на преструктуирање и 48 на интернет домени се веднаш дадени на blacklisted средниот прст.Цели на ONJN вклучуваат заштита на малолетници и создавање на фер и транспарентен систем.На ONJN беше создадена во 2013 година пеколот. Само три онлајн коцкање компании имаат одобрение за привремени лиценци (Стенли Залог Романија, NetBet и Winmasters).Овие ќе авто-destruct на 31 Декември 2015 година или висока вода казино сцена. Тоа е широко се изјасниле дека 10-годишно возен лиценци ќе следат.Не секој е по Unibet водството.Вилијам Хил се повлекле од пазарот што е можно зборот 'назад даноци' беше споменато.Тие не беа сами.Веб-сајтот Blackjackchamp се изјасниле дека PokerStars имаше, исто така, извади на пазарот, но романски покер играч ја потврди за мене дека сајтот се уште работи во земјата.Назад даноци, по стапка од 20%, ќе биде поради колку се врати како Дек 24, 2010 online poker first time deposit bonus. Се верува романската влада ќе добијат помеѓу €90-100m кога суми биле tallied.Во Јануари, романската влада промени даночната стапка за индивидуални коцкари.Добивките до €132 е сега ослободени од данок, а 1% бесплатно е повикана помеѓу €133 и €15,000, 16% помеѓу €15,001 и €100,000 и 25%, ако сте среќа доволно да се удира во бакс над таа сума online poker echtgeld schleswig holstein. Unibet неодамна стекнати Стен Џејмс онлајн коцкање поделба, iGame Држи Саладин., и потпиша договори за да стане главен спонзор за Австралиската Покер Лигата и 888PL во Австралија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre online poker fake money with friends.