казино bourbonne les bains кино

лесно начини да се победи на рулет

Австралиската заеднички одберете комитет за истражување на улогата на коцкање рекламирање и спортски вели индустрија саморегулацијата не работи.Комитетот, кој заработи наслови преку своите демонизација на независни bookie Том Вотерхаус е екранот промоција на live обложување шансите за време на Канал Девет Национален Рагби Лига емисии, вели дека владата треба да се чекор во ако радиодифузерите се докаже не се во можност или немаат волја да се усогласат со препораките.Минатиот месец, додека комитетот беше уште подготвува извештајот, Премиерот Јулија Gillard задача радиодифузерите со доаѓа со закон строго ограничување на коцкање реклами за време на телевизиско спортски или таа ќе се наметне код преку законодавство.Главен меѓу препораките на комитетот е крај на ослободување спортски ужива од забраната на коцкање реклами за време на Г-номинална програми казино bourbonne les bains кино. Gillard предложи дозволувајќи им на радиодифузерите да се кандидира генерички коцкање реклами за време на закажани паузи во игра, додека Зелените Сен лесен начин да се победи во покер. Ричард Di Natale – истакнат член на комитетот, – предложи законот со кој ќе се стави ќебе забрана за сите коцкање рекламите пред 9:30.Комитетот препорачува против усвојувањето на Di Natale предлог-законот, кој доби своето прво читање во Домот на Претставници на 3 јуни лесен начин да се победи во рулет. На караше Di Natale предупреди дека комисијата не успеа да се признае дека обложување беше станува "нормализира" за децата.Комитетот исто така препорачува дека владата се испита коцкање промоција на спортски сали, вклучувајќи стадион signage и логоа на играчот дресови, "за да се утврди дали износот е соодветно на она што се продава како семејство пријателска средина." Во извештајот се вклучени сведоштво од Wollongong Универзитет вонреден професор Саманта Томас, чие истражување рече дека младите луѓе би можеле да се идентификуваат најмалку две или три обложување фирми со името.Да се потенцира дека point – и да се земе уште еден шут во нивните омилени бичувањето момче – извештајот, исто така, избрана слика на Вотерхаус на маргините на NRL натпревар, потпишување autographs за деца кои очигледно го препознал од својот телевизиски настапи.Дури и Вотерхаус е Канал Девет пријатели се желни да го прстот на светли очи bookie како обложување boogieman.Оваа недела, Девет Забава извршен ДИРЕКТОР Дејвид Gyngell им кажа на присутните на Mumbrella360 конференција во Сиднеј дека Вотерхаус е настапи успеа на радиодифузер е "морален компас." Додека copping на можноста дека мрежата има "турка тоа не е премногу далеку," Gyngell верува "молња палка на Том Вотерхаус беше Том се начинот на кој тој е." Да, како осмелил на човек кој си ја сака својата работа се задржи за да се смешка додека тој е на работа?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre лесно начини да се победи на рулет.