она што е џокер во pai gow покер

ѕвезда казино сиднеј морски бафет

Додека Колорадо жали губење на Денвер Broncos во Супер Боул XLVIII, државата Вашингтон е разбирливо е сеуште во состојба на еуфорија откако неговата сакана Сиетл Seahawks отиде дома со Винс Ломбарди Трофеј на "врат".Не се чувствувате премногу лошо, Колорадо.Постојат многу начини на кои можете да се смири дека болка, од кои само стана законски да recreationally дали во вашата држава.Но, на луѓе во Вашингтон не се единствените воодушевени за игра со резултатите.Невада sportsbooks се сите toasting еден рекорд-поставување на Super Bowl што се однесува на вкупниот обложување рачка за играта е загрижен.Откако изнесува беа додадени нагоре, Супер Боул XLVIII стана најголем силно bet-на Супер Боул во историјата со bettors wagering на евиденција $119.4 милиони во Невада казина.Таа бројка лесно eclipsed на previo милиони што беше wagered на минатата година е Супер Боул меѓу Балтимор Гаврани и San Francisco 49ers.Но, тоа не е дури и бројот дека има sportsbooks оператори високо-fiving и удар едни со други.Броевите се допрва треба да бидат ревидирани, но Невада Игри Контрола сепак најави дека книгите направи профит од $19.7 милиони денари, што претставува невиден број милиони повеќе од она што го заработил во последните изминатите три Супер Боул-победа години.Во комбинација.Тоа, исто така, ќе се скрши на previo милиони рекорд за казино победи од Супер Боул, која претходно беше поставен за време на Супер Боул XXXIX помеѓу New England Patriots и Филаделфија Орли, и многу далеку од рекорд $2.6 милиони го изгубиле во текот на Супер Боул XLII помеѓу Patriots и Њујорк Гиганти.И покрај губење на многу пари, уште еднаш, за време на Супер Боул, некои bettors уште зеде sportsbooks на проп облози, особено од отворањето-игра за безбедност што се стави на Seahawks до 2-0 во играта.Многу казина мораше да се плати од 8/1 коефициенти на сигурност се случува во текот на играта и полошо, 60/1 шансите дека безбедноста ќе отвори напад во играта.Многу 5/1 исплати беа, исто така, doled излезе на две-точка конверзија, која Broncos успешно да се конвертира во нивниот единствен гол од игра.На фрлање на паричка, исто така, беше загуба за книги, пресврт на среќата од претходните години, откако поголемиот дел од јавноста се стави некои пари надолу на "опашки" наместо обично се избрани "глави" во претходни години.Сепак и сите, штета овие проп облози не на книги' задржете не завршуваат ги чини многу.Наместо тоа, тие се насмеани сите начин да се пословичен банка по објавувањето рекорден профит од играта.Тие може да се заблагодарам на Peyton Manning за тоа за добивање во сите тие пари и се заблагодарам на Сиетл Seahawks за дробење на големо јавни фаворит во убедлива мода.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е џокер во pai gow покер.