ѕвезда казино сиднеј морски бафет

е виган казино уште има

Pechanga и Сан Мануел е 13 племенски групи се комуницира со државните законодавци Предвидувања минатата недела дека 13 Калифорнија племиња опфатени со Pechanga Бенд на Luiseno Индијанци и Сан Мануел Бенд на Мисијата Индијанци постигнаа договор за внатрешните онлајн покер сметка (види го претходниот InfoPowa извештај) беа потврдени вторник кога племиња комуницираат со Сен ѕвезда казино сиднеј морски бафет. Лу Кореја и Assemblyman Reginald Џонс-Sawyer ѕвезда казино сиднеј покер машини. InfoPowa читателите ќе потсетиме дека двата политичари се поднесени онлајн покер легализација на предлози за државата Законодавната власт.Комуникација од племиња советува дека консензус за тоа што содржината на прифатлив законот треба да се постигнат, пред се дека за лиценцирање треба да бидат ограничени за да во моментов лиценцирани земјиште казино оператори во државата, со "лошиот актер" одредба во однос на сите компании кои се олесни онлајн коцкање пост-UIGEA.Што би ефективно исклучува слон во собата – Pokerstars – и сигурно ќе се соочат со големи државни cardrooms и Morongo племенска група, која влезе во сојуз со Pokerstars.Племиња' комуникација на пратениците во вторникот истакна: "Во постигнување на консензус за Интернет покер, ние ја реафирмираме нашата заложба за долгогодишната принципот на ограничен игри кои има водени Калифорнија јавната политика кон игри ѕвезда казино сиднеј покер соба. "Како и да е, ние recommit себе да сфатиме законодавство кој ги штити децата и на ранливите, создава работни места за Californians, обезбедува дополнителни приходи за државата услуги, и механизми за заштита на потрошувачите и на ранливите од нечесни и несоодветни оператори." На Cardroom – Morongo – Pokerstars коалицијата веднаш одговорија со изјава во која тврди: "Напори од страна на неколку изберете интереси да се преработи долгиот и ефикасна политика со цел да се здобијат со конкурентска предност на пазарот или да се заклучи од одредени компании не е во најдобрите интереси на потрошувачите или на државата и ќе биде енергично се противат од нашата коалиција, онлајн покер играчи и многу други." Коалицијата верува дека се одлучува на кого да лиценцата е професионална задача најдобро одговара на државниот регулатор како независна и искусни лице.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година е виган казино уште има. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] е виган казино уште се отворени.