дали dhl express даде временски слотови велика британија

rosie казино во чесапик вирџинија

Коцкање Insider седнува со Ли Richardson, извршен ДИРЕКТОР & Основач на индустријата советодавни Игри Економија за Sportsbook Управување Академија.Оваа година, во текот на четири сеопфатни дена, Richardson ќе биде водителка на присутните преку копчето "дали е и воопшто не е" кога креирањето профитабилни sportsbook операција.Време: 10:00 – 18:00Date: 25 – 28 април 2017Venue: Hippodrome Казино, Лондон, велика БРИТАНИЈА Зошто е овој настан е од суштинско значење за оние кои сакаат да ги прошират своите знаења во оваа индустрија?Во Европа сам, онлајн спорт-обложување на пазарот е во вредност од £5bn.Како висока вредност сектор, тоа е исто така високо конкурентни и високо-динамични, пазар, што е од суштинско значење дека некој веќе работат во рамките на тоа, или со оглед на пазарот влез, е како добро подготвени како тие можат да бидат за сегашните и идните предизвици.Нашиот курс е развиена за широката публика, без разлика дали се искусни оператори кои бараат да научите нешто ново или различни, развивање на брендови, надевајќи се дека да се добие удел на пазарот, плус нови членки, кои треба да се научат на копчето "не е и не'ts".Што ви се надевам дека за да се постигне со овој настан?Она што ќе присутните се добие?Ние сме убедени секој делегат ќе научат многу од посетување на овој курс, кој е дизајниран и развиен од тековната индустрија-повратни информации.Очекуваме сите делегати да се добие од по "6 Гласачко место" за тоа како подобро да управуваат со онлајн sportsbook, имено Перспектива, Производ, Профит, Промоција, Планирање и Луѓе.Делегатите, исто така, ќе имаат корист од средбата и вмрежување со индустријата врсници од широк спектар на потекло.Можете ли да ни даде повеќе на идејата за трендови и прашања за кои ќе се дискутира?Ние сигурно ќе се разгледува како индустрија доби тука, каде што е насока на патување, и она што во иднина би можеле да изгледаат како.Делегатите ќе бидат во добра позиција да се одлучат како да ги искористат предностите од овие сознанија, без разлика дали тоа ќе биде во области како модерна тргување пракса и принципите за развој на нов производ и обложување трендови, преку високо-актуелни прашања како што се заштита на потрошувачите и е-спорт.Ние сигурно ќе се разгледува како индустрија доби тука, каде што е насока на патување, и она што во иднина може да се погледне likeLee Richardson, извршен ДИРЕКТОР & Основач на Игри EconomicsCan ќе ни кажете малку за обучувачи?Ли дипломира со МБА од Универзитетот на Strathclyde и е Соработник на велика БРИТАНИЈА Chartered Institute of Marketing.Тој одржа високи маркетинг и комерцијални улоги со Херц Корпорација и во велика БРИТАНИЈА и во Европа, додека во текот на изминатите 15 години има извршен ДИРЕКТОР/COO позиции со Tote Директни, Корални-Eurobet саладин, Chartwell 2Games Меѓународни, Boylesports и ONEworks.За време на овој период, тој успеа тргување соби во велика БРИТАНИЈА, Гибралтар и Ирска, и го водеше тимот кој го развил Tote Scoop6, првиот нова ТВ horseracing се обложи во 25 години.Во моментов, Ли е основач/извршен ДИРЕКТОР на Игри Економија, меѓународна e-игри консултантски и советодавни бизнис.Тој е исто така еден бизнис ментор со Светли Идеи Доверба, наградуван велика БРИТАНИЈА добротворна организација што обезбедува start-up финансии и бизнис совети за младите претприемачи.Она што networking можностите кои се достапни за посетителите?Таму ќе биде вечера за сите учесници на 25 април, што се одржува во Hippodrome.Ние се обидуваме да го направите ова во секој од нашите курсеви, како што е одличен начин за присутните да ги исполнат нивните колеги присутните, мрежата и го поттикнува споделувањето, додека во текот премногу. дали dhl express даде временски слотови велика британија.