слот spiele kostenlos ohne anmeldung

може да се стави кец на било кој костим во blackjack

Макао казино junket оператори се појави да се blindsided од страна на локалната самоуправа е неодамнешната одлука да се забрани телефон ака 'proxy' на вложување на VIP игри маси.Во петок, Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) потврди гласините дека казина повеќе нема да биде во можност да им понуди на proxy обложување од понеделник (9).Во саботата, Секретар за Економија и Финансии Ангажирање Leong Vai Tac рече дека овој чекор е зафатено "за да се избегнат непотребни недоразбирања или ризикот од нерегуларности." Proxy обложување вклучува доверливи посредник седи во казино VIP маса, изневерување во реално време картичка информации на коцкар (обично) на копното Кинески, кој за возврат прашања инструкции за тоа колку пари да облог на одредена страна.Пракса стекнато популарност како во Пекинг построги контроли на протокот на пари и лица од Макао слот spiele kostenlos ohne anmeldung. Leong тврди дека прокси обложување претходно биле ставени на располагање на некои регистрирани Вип, иако тој одби да се одреди со кого рече Вип имаше регистрирано слот spiele kostenlos und ohne anmeldung. Leong понатаму тврди дека владата имаше утврдено дека прокси обложување бан "не ќе му наштети на одржлив развој на игри сектор." Вистината на Leong е изјава се чини дека зависи од каде што седите.Дискутирање неговата компанија Q1 резултати во четвртокот, Дин Места шеф на Стив Wynn рече дека забраната ќе биде "незначителни" на неговата компанија.Сепак, Sterne Agee аналитичари предложи забрана би можело да има негативно влијание врз Дин Macau на мелодија на $5m по квартал.Унија Игри аналитичар Грант Govertsen рече дека владата ја избрав да ја препраќаш информации во врска со забраната директно на казина, кои тогаш биле одговорни за информирање на своите junket партнери, "некои од нив биле земени од изненадување." Govertsen рече следните разговори со junkets имаше откри дека сектор тековните разговори со владата во врска со junket реформи hadn ' t им се обрати на proxy прашањето "во каква било значаен начин." Govertsen заклучи дека junkets гледа proxy забрана соопштение како "некоја несакана 11 час изненадување." Макао службени лица треба допрва да се покаже она што чекори би можеле да бидат преземени за да се обезбеди proxy забраната е потврдена во junket-кандидира VIP соби.Се чини веројатно дека било junkets би ризик incurring на DICJ гневот од страна на flouting на забраната, и оние со операции во повеќе proxy пријателски јурисдикции, најверојатно, ќе продолжи да се управува своите Вип далеку од Макао.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre можете да ставите пари на слот машини.