островот видите casino resort spa

може да индискиот казина контрола слот машини

isappointing бруто игри приходи (GGR) податоци за ноември и намали очекувањата за декември се вози надолу четвртиот квартал проценки, аналитичари на инвестициска банка, напиша во извештајот, велејќи дека забавувањето е веројатно да се истрае во 2015 година островот видите casino resort spa. газ маса игри приходи во Макао падна 13 проценти година-на-годишно во ноември, според неофицијални индустрија се враќа цитирани од страна на голем број на инвестиции аналитичарите.Макао вкупниот GGR за ноември падна 19,6 отсто година на година, за да MOP24.27 милијарди долари (US$3.04 милијарди евра).ells Фарго очекува 22-отсто пад година на година во GGR за декември, со приходи од ВИП игра паѓа од 28 проценти и маса приходи, намалувањето од 12 проценти островот видите казино соба стапки. Ние веруваме Macau игри да останат слаби за подолго отколку што се очекуваше (најмалку шест месеци)," рече Велс Фарго тим, предводен од постар аналитичар Камерон McKnight островот видите casino resort запад плажа булевар gulfport ms. Ние сме сега прогнозирање -4 проценти истата продавница вкупно приходи раст во 2015 година (пред -2 проценти), составен од 2.0 проценти истата продавница маса (пред 5 проценти) и -7 отсто VIP раст (пред -7 отсто)," рече забелешка.ells Фарго аналитичари советува инвеститорите да останат на маргините додека не е "или одржлива макроекономска/кредитниот раст [во Кина], промена во Кина политики кон Макао, или нагоре заработка импулс".acau е Главен Извршен директор, Фернандо Chui На Саи, во неделата повтори дека неговата влада е да се биде претпазлив за следната година буџетот поради забавувањето во казино GGR.Тој рече дека на територијата економијата поминува низ период на прилагодување, што неговата администрација веќе беше да се очекува.р Chui рече дека владата изготвуваат буџетот за 2015 проценување на месечна GGR на MOP27.5 милијарди долари, надолу од MOP30-милијарди проценка користи за 2014 година буџетот.ccording на предлог-буџетот доставен на територија е Законодавно Собрание минатиот месец, владата очекува да се соберат MOP115.5 милијарди долари во директни даноци од игри на среќа во 2015 година може да индискиот казина контрола слот машини. Што е долу од MOP117.8 милијарди долари, тоа беше за прогноза за 2014 година.
ionel Leong Vai Tac, Макао е следно Секретар за Економија и Финансии – службен надзор на градот казино индустријата – имаше, исто така, рече минатата недела тој ќе "се обрне посебно внимание" на сегашниот пад во игри на приходите.Г-дин Leong беше потврдено како секретар на 1 декември, и ќе го замени Френсис Tam Pak Yuen.Г-дин Leong ќе ја преземе функцијата на декември 20. можат да живеат блек џек дилери слушаш.