Texas holdem app for ipad free

змеј потрагата 11 казино

DiamondJacks Казино и Хотел во средата објави дека Bossier Град, Луизијана казино е купена од страна на Лос Анџелес-врз основа на инвестиции менаџер Полуостров Пацифик од Луизијана Riverboat Игри Партнерство.Легендите Игри ДОО, заедно со Луизијана Riverboat Игри Партнерство во целост, беа купени од страна на приватната фирма, преку PGP Инвеститори ДОО, и Легенди Стопанства ДОО, нејзините целосна сопственост субвенција.Во врска со стекнување, Полуостров Пацифик е М Брент Стивенс рече дека компанијата "е крајно ентузијастички, уште еднаш да бидат вклучени во Луизијана игри, забава и туристичката индустрија," како што е соопштено од страна на локалните медиуми.Во соопштение за медиумите, Стивенс, додаде, "можност да се стекнат со DiamondJacks беше резултат на откупот на долгот на Легендите на крајот на 2015 година texas holdem app for ipad free. Ние го погледнете овој момент од сега стекнување на капитал и контрола на DiamondJacks како природна следниот чекор, за да ни овозможи да се подобри работењето и да се процени имот и лиценца со основната цел на максимизирање на нивните долгорочни потенцијал за доброто на нашите инвеститори, вработени во DiamondJacks, нашите клиенти и со локалната и државната власт.Во краток рок, наша цел и обврска е да се подобрат постојните операции на објектот." DiamondJacks Казино и Хотел има над 30.000 квадратни метри на игри на среќа, која вклучува повеќе од 1.000 слотови и видео покер машини, 20 маси игри, и хотел со повеќе од 500 соби и апартмани, три ресторани и целосна услуга спортски бар што е живо забава за време на викендите. texas holdem app for real money.