змеј потрагата 11 казино octogonia компензација

best odds winning slot machines

Од 13 февруари, PokerStars.fr,, ќе ја затворите вратата во лице на не-француски жители, па тие може да се 'да се прилагодува на постојано менување на животната средина.' Ако живеете во Европска земја која ви овозможува да се натпреваруваат на PokerStars.fr и се размислува за отворање на сметка за вашиот љубовник за Денот на Вљубените, тогаш можеби ќе сакате да го свртам вашето внимание на чоколадо, секси undies, или нешто содржи мали батерии змеј потрагата 11 казино octogonia компензација. PokerStars е информиран играчи, преку е-маил, дека од февруари 13, само жителите на Франција или на кој било од нивните странство одделенија и територии, ќе му биде дозволено да игра на PokerStars.fr.На vicissitudes на историјата не биле вид на француски покер играчи.Тоа е уште еден удар во гениталиите за земјата каде што тоа е потешко да се најде игра на покер од тинејџер кој знае што фонтана pen.Ако уживаат играјќи на PokerStars.fr и живеат во друга земја, или се загрижени француски државјанин загрижени дека ликвидноста ќе се направи игри вкус како застоена како леб во Оливер Твист пати, а потоа ќе се бара да се PokerStars за објаснување.Зборот од врвот: Во обид да се прилагодат на постојано менување на животната средина, а реорганизација, ќе се одржи од 13 февруари, 2017, што резултира со ограничување на услугата за PokerStars best odds to win money at casino. FR да играчи жител во континентална Франција или неговите странство територии.Добро, дека не се расчисти дека до тогаш.Сериозно, PokerStars, зошто ќе продолжи да се третираат со вашите клиенти, како тие се кларинет кратко на оркестар кога станува збор за вашата комуникациски техники?Австрискиот Проблем Речиси пред една година, PokerStars.fr забранета Австриската врз основа играчи од кои се натпреваруваат на сајт, бидејќи законот требаше тие морал да плати 20% даночна стапка на Австриската Влада и 37% даночна стапка на француски јазик.Претпоставувам PokerStars се заострија до своите француски виртуелни граници за истата причина.Што Е Следно?Јас замислете само играчи ова боли се професионалците кои играат на PokerStars.fr бидејќи тоа е целосна на француски риба.Не можете да се движите сметки.Ќе мора да се повлече вашите средства, вклучувајќи ги и сите на турнирот билети, StarsCoins, итн., и ако не веќе имаат еден, се отвори аа сметка во нова земја.Користење на VPN ќе биде на ваш ризик.И ако посета на земјата не може да игра на сајтот, како што може да ако сте биле во Лас Вегас и Невада и сакаше да игра на WSOP.com за пример.Сигурен сум дека тоа нема да биде долго пред законите промени, овозможувајќи пошироката ликвидност на .com платформа, така што на PokerStars може да се јават на оваа одлука, но тоа нема да биде во скоро време.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre best odds to win money gambling.