Online blackjack nas l oynan r

големи риби слотови бесплатни монети

Граѓански активист Reverend Ал Sharpton има pleaded со Колорадо, пратениците да престанат државата од тркалање мобилни спортски обложувања.Во писмо до Гувернерот Jared Polis, Говорник на Куќата Kathleen Бекер, и членови на Колорадо Игри Комисија, Sharpton рече законодавство треба да биде запрен поради непознати влијание на coronavirus и дека надвор од државата бизниси ќе биде од корист на штета на малцинствата.Спортско обложување беше legalised во Колорадо минатиот ноември преку референдум, што го прави правните за операторите да им понуди на интернет и мобилни и десктоп - и земјиште-базирани спортски wagering.Државните регулатори се уште се на курс за да rollout спортски обложување на 1 Мај, како и флексибилно online blackjack nas l oynan r. Sharpton користи Род Ајленд-врз основа казино оператор Близнак Реки – во сопственост на Soohung Ким, кој, исто така, поседува три Колорадо казина – како пример за тоа како бизниси без државните интереси на срцето може да се намали работни места ако спортски обложувања беше спроведен.Тој додаде: "Надвор од државата инвестициските фондови со долго евиденција на маса firings и матните зделки дошле во состојба да извлечат извесна корист за мобилни спортски обложувања и, врз основа на своето досие, средната класа работници и малцинства ќе биде прв да биде да имаат негативно влијание."Како ова досие покажува, ако Г-дин Ким, кој веќе wooly Близнак Река во неговата извршување на потенцијалните мобилни обложување лиценци, не успева да се направи профит, можете да бидете сигурни дека тоа ќе биде работници во Колорадо казина, кои страдаат."Колорадо треба да обрнете целосно внимание на кои е профитирање исклучите овој нов закон да се легализира онлајн обложување – инаку, работни места ќе бидат изгубени." online blackjack no deposit bonus.