колку покер чипови по лице

она што е гребло на палење покер

Британскиот обложување фирми се подготвени да ги поштеди некои од нивните тестото да и помогне на владата со својот проблем коцкање кампања.Гардијан објави дека коцкање компании се подготвени да се прошири парична помош за владата е проблемот коцкање рекламна кампања, која се очекува да имаат £8 милиони долари (US$10.84 милиони) цената.Обложување фирми' понуда доаѓа само неколку дена Рекламирање Стандарди Орган (АС) има предвид жалби против маркетинг содржина создадена од страна на филијалата работи за 888 Стопанства, Ladbrokes, Небото Обложување & Игри и Casumo.Операторите очигледно се надевам дека владата ќе ги видите нивните гест како доказ дека тие се навистина посветени на справување со проблемот коцкање во велика БРИТАНИЈА.Но, Британската коцкање scold Том Вотсон се сомневаат во искреноста на овие коцкање фирми, особено со владата mulling построги ограничувања за обложување на недвижности да се справи со загрижености во однос на проблемот со коцкање.На Deparment на Дигитални, Култура, Медиуми и Спорт (DCMS) е поставено на прашањето својата преглед на коцкање индустрија, која ќе ја нагласи зголемувањето на бројот на обложување реклами на телевизија колку покер чипови по лице. "Мора да постои без бод-да им помогне на коцкање индустрија се избегне построги ограничувања на рекламирање," Труд е Вотсон рече она што е целта на слот dozing.
"Индустрија-финансиран кампањи за нагласување на ризиците од проблемот коцкање се сите многу добро, но тие не може да биде алтернатива на регулативата." Вотсон и понатаму продолжи со својата реторика дека велика БРИТАНИЈА се соочува со скриени епидемија на проблемот коцкање, барајќи владата "да се погледне, особено во поглед на рекламирањето дека децата се со поголема веројатност да се види." Ова вклучува пред пресвртница коцкање рекламирање околу живи спортски настани, и фудбалски дрес спонзорство од обложување фирми.Настрана од коцкање фирми, радиодифузерите и огласувачката индустрија, исто така, изразија подготвеност да се помогне на владата со својата кампања.Во извештајот се вели дека комерцијални ТВ канали може да се даде бесплатно време на проблемот на коцкање кампања поврзани со реклами.Владата е таргетирање на лансирање на кампањата во почетокот на 2018 она што е целта на straddling во покер. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е гребло на палење покер.