мали се купи во покер турнир стратегија

игри бесплатно рулет големиот рулет

Гувернерот на Конектикат, наводно испратил писмо до источна државниот обвинител побара од него да тежат на ризици од донесување на предлог законот со кој ќе им овозможи MMCT се Осмелам да започне изградба на племенски казино во градот на Источен Виндзор.Вторник видов MMCT Потфат, кој е претпријатието на Mohegan Племенски Игри Орган и Mashantucket Pequot Племенски Нација, објави дека сака да изгради Конектикат казино на една парцела на земјиште еднаш дома да Покажат Кина франшиза и во непосредна близина на Меѓудржавни-91 мали се купи во покер турнир стратегија. Сепак, на оваа локација е само околу 13 километри од Масачусетс' MGM Спрингфилд развој од MGM Места Меѓународни и Американскиот казино гигант, наводно, веќе е поднесена тужба тврдејќи дека своите права ќе биде повредено ако MMCT Потфат е дозволено да ги отвори своите казино, без да бидат предмет на конкурентни понуди од други оператори за неговата лиценца.Лас Вегас-базирани оператор одамна изрази интерес за градење на коцкање основање во југо-западниот Конектикат, кој во моментов е домаќин само две казина, и тврди дека државата треба да им овозможи на другите фирми да се vie за лиценца.На Mohegan Племенски Игри Орган работи гигант Mohegan Сонцето казино во југо-источна Конектикат, додека Mashantucket Pequot Племенски Нација е одговорен за близина Foxwoods Одморалиште Казино и двајцата, наводно, претходно, изјави дека нивната Hartford Каунти потфат ќе служи како дефанзивна мерка против конкурентна заканата од доаѓањето $950 милиони MGM Спрингфилд, кој се очекува да се отвори во 2019 мали казино град во невада.
Според извештајот од Асошиетед Прес вести услуга, Демократски гувернерот Dannel Malloy побара Конектикат јавниот Обвинител Џорџ Jepsen за неговиот совет на државата шанси за победа секоја тужба поднесена од страна MGM Места Меѓународни однос на Исток Виндзор казино.Тој е, наводно, исто така бараат водство на потенцијалните влијанија дека дозволувајќи им на други оператори, кои би можеле да имаат на државата слот приходи-споделување на договори со Mohegan Племенски Игри Орган и Mashantucket Pequot Племенски Нација.Вести услуга се изјасниле дека Конектикат добива 25% од сите слот приходите генерирани во Mohegan Сонцето и Foxwoods Одморалиште Казино во замена за обезбедување на племиња, за да ја задржат ги и ексклузивните права да понуди казино коцкање во државата игри рулет бесплатно казино. MMCT Потфат прв објави планови за да се отвори заеднички управувани објект да се натпреваруваат со MGM Спрингфилд место во 2015 година и Jepsen, наводно, изрази загриженост во времето дека предложениот овозможување на законодавството за на Исток Виндзор проектот може да се соочи уставниот предизвици и го стави на приходи споделување на договори во ризик. игри бесплатно рулет големиот рулет.