наполеон спортски & casino седиштето

казино солт лејк сити јута

Инспирирана од Forbes член "Што Може да Бизниси се Учи Од Стручна Покер Играчи?" Ли Дејви се врти наоколу и да се погледне во она што покер играчи може да се научи од бизниси?Додека се вовлекува низ кибер-простор, во потрага по нешто да се пишува за тоа, сум се тетеравеше низ парче од страна на Дан Matthews во Forbes.com.Уште еднаш, тоа е прекрасно да се види покер напишано за во мејнстрим сајтови и мислев дека Matthews агол беше интересно доволно за мене да се добие мојата quill надвор.Ако, според Matthews, бизниси може да се научи лекцијата или две од покер, тогаш што може да покер играчи се учи од бизниси?Еве три мисли да го окупира вашиот ум додека вие се направи парче тост.Не се Учи Од Грешки, Учи Од Успесите Колку често ќе слушнете луѓе spouting дека грешките се добри?Теоријата е во тоа што без грешки никогаш не би напредок.Секоја грешка ви овозможува да спроведе истражување за да се утврди она што беше во ред, а потоа се спроведе промените за да бидете сигурни дека тоа не се случи повторно.Добро бизниси работат на овој начин.Но, што се случува следно?Што се случува откако ќе се вклучи на течење?Каде се инструкции за движење напред?Големите бизниси да научат од нивните успеси, а не нивните неуспеси.Успехот ви покажува како нешто што работеше, што може да го препознае ова, и потоа се применува на вашето време и напор во што си сигурен дека ќе се добие дури и повеќе успешни резултати.Покер играчи можат да научат од овој мисловен процес.Наместо крст-испитување на вашите грешки и приклучување протекување, започнете да ги собереш од вашиот успешен раце, оцени она што ги направи успешна, и не повеќе од истата.Не се Работохолик лош бизнис е оној кој ги наградува своите вработени врз основа на бројот на часови кои тие се стави во бизнисот.Мерката е во ред.Тоа е една врз основа на huffing и puffing, а не еден од вредност наполеон спортски & casino седиштето. Workaholics може да се појави да се претстават некои краткорочни вредност, но тие се создаде ништо, но долгорочно болката и агонијата.Тие да станат уморни, нивното донесување одлуки вештини стане тапи; нивната пресуда оштетени.Она што не работат повеќе часови значи во секој случај?Дали тоа значи дека тие се грижат повеќе за работа од човек кој работи нивните статутарни 37 часа неделно?Дали лице кое работи преку неговиот паузата за ручек заслужуваат повеќе кредитна што лицето кое го презема целосна 30 минути да се јаде?Workaholics имаат рамнотежата меѓу работата и животот кој е патот надвор од kilter.Тие не гледаат на деца онолку често колку што треба, тие не поминуваат доволно време со сопругата, и тие се секогаш во потребата на течни освежување да се вози по оние нивоа на стрес.И за што?Покер играчи треба да се учи од големи бизниси.Волуменот не е секогаш копче.Ако ви се мулти-tabling 24 табели, 12 часа на ден, а потоа да започнете со кликнување на копчињата додека размислување телесниот мисли на Gemma Atkinson многу одамна.Светлото може да биде на, но нема никој дома.Чувајте ги вашите очи на наградата.Се сеќавам на копчето метрички.Игра секоја страна како оптимално, како што може да се, не игра како многу раце како што можете да.Не Допирајте Други Луѓе Свинче Банки износот на пари што ќе треба да ја започнете вашиот бизнис зависи целосно од она што се бизнис во кој се наоѓате.Тоа се рече, лекцијата дека јас сум за да се пренесат се однесува на двете.Навистина големи бизниси се започне со извори како дел од нивниот почеток до капитал како што можат, без да оди надвор извори.Ова е особено точно во дигиталната ера каде трошоците може да се чуваат за да се апсолутен минимум.Постојат неколку причини зошто мислам дека тоа е добар бизнис и за бизниси да ја напуштат другите луѓе свинче банки сами, кога на почетокот.За почеток, ќе се откажат од контрола.Луѓето кои имаат доверено тебе со нивните пари се одеднаш се заинтересирани во она што ќе се прави.Вашите одлуки се важни за нив, и исто така се чувствуваат грлото стеснување кога ballsy игра треба да се направи.Што се случува кога вашиот инвеститори сакаат нивните пари назад?Што се случува со вашите долгорочни планови?Повеќето инвеститори се во и надвор побрзо отколку Рон Џереми.Каде не дека се остави на вашиот бизнис?Големите бизниси се задржи контрола казино салцбург вечера und казино. 100% во подразбира 100% out.Покер играчи може да се научи од ова, исто така,.Стивен Chidwick никогаш не вложени пари во неговиот покер играчка кариера, и до денес тој има освоено милиони.Не Chidwick добиете среќа?Па секако дека не.Сите во покер добива среќни, но уште поважно, тој тоа го правеше.Премногу покер играчи даде подалеку од нивна контрола, со користење на туѓи пари.Тоа создава многу непотребното часа пазарење во текот на трансакциите, не постои конфликт, каење, и често се жалиме.Да се биде поддржан ќе имаат влијание на вашиот одлуки на чувствува.Ова е особено точно кога вашиот акција е под микроскоп на телевизија турнир блогови или под сјајот на ТВ камери казино салон де eventos cenicienta. Chidwick е доказ дека може да се оди сам и тој не е само еден.Ако не можете да го следат примерот тогаш ќе треба да се запрашате важно прашање.Сум јас во право бизнис?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино солт лејк сити јута.