Epiphone казино елитистички за продажба велика британија

texas holdem poker igre 123

ад долг во Макао junket сегмент – јас.e.пари имаат ВИП играчи во однос на коцкање кредит и не се платени врати назад во пред-организира период – "далеку ја надминува" HKD30 милијарди долари (US$3.9 милијарди евра), изјави Kwok Чи Чунг, претседател на Здружението на Игри и Забава Промотори. Лоши долгови на Макао junkets далеку го надминува HKD30 милијарди [на агрегатната]," изјави Г-дин Kwok.e означена некои лоши долг беше поврзан со junket бизниси веќе во Макао пазарот epiphone казино елитистички за продажба велика британија.

Броење на врвот на 230 junkets [во Макао пазарот] во 2013 година.. epiphone казино елитистички втора рака. во просек секој од нив имаше HKD200 милиони на лош долг... [така] дека ќе износ [Macau-широк] да HKD46 милијарди на лош долг.И оваа сума е веќе многу конзервативна проценка, да не зборуваме за лоши долгови на под-агенти," изјави Г-дин Kwok.e додаде: "Некои мали [junket] оператори само со пет или шест игри маси, нивната извонредна лош долг дури и изнесува над HKD1 милијарди [по junket]." р Kwok вели дека неговата група претставува некои од најголемите junket брендови во Макао пазарот.извештајот во април на Макао VIP коцкање на пазарот од страна на брокерски Daiwa Хартии од вредност Group Inc имаше проценува дека сектор имаше HKD30-милијарди долари во она што се нарекува "здрава" лош долг.Но Daiwa истакна дека фигура исклучени побарувања поврзани со она што се нарекува "страна-обложување" – подразбира да биде однос на она што е познато во локалната индустрија како "мултипликатор' – како и да се на возраст од и она што Daiwa се нарекува "лоши" лоши долгови.Брокерски додаде HKD30 милијарди фигура беше "многу конзервативна проценка".о 'мултипликатор', играчот и junket претставник достигне тајна договор дека вредноста на влогот прогласи 'на маса' треба да се множи со одреден број на пати во форма на 'под маса' облог.n Може да 6, Макао владата веќе најави дека користењето на телефоните од страна на оние седи во ВИП коцкање маси ќе биде забранета со сила од 9 Мај. se на телефони во tableside може да се олесни што е познат во индустријата како "proxy обложување", каде коцкар не се физички присутни во игри соба може да комуницираат преку телефон или друг дигитален уред за да се укаже на "proxy" седат на маса, обично junket претставник – да се направи залог на лицето име.aiwa му вели дека – врз основа на разговори со junkets и други индустрија учесници – тоа мислев телефон обложување порасна на околу 15 проценти од година на година во 2015 година, да сметка за околу 20 проценти од junket игри волумен во Макао таа година, во споредба со 8% до 10% во 2014 година epiphone казино елитистички vs 1965. onthly казино бруто игри приходи (GGR) во Макао падна година на година за 23 месеци по ред.Во Мај на GGR пад тренд е веројатно да се постигне две години пресвртница, да кажам неколку инвестиции аналитичарите, иако тие, исто така, видете и некои стабилизација во GGR кога броеви се суди месец на месец texas holdem poker igre 123. Според нашата индустрија извори, врз основа на најновите недела се игра, GGR во Макао за месец Мај е следење надолу околу 10 проценти од година на година, но до 5 проценти месец на месец," рече Дејвид Katz и Брајан Дејвис на Telsey Советодавната Група ДОО во белешка во понеделник texas holdem poker igrice 123. Месец-to-date просечната дневна приход е околу MOP636 милиони [US$79.5 милиони] кој продолжува на патот на пазарот за стабилизација и заздравување (во прилог на некои seasonality сила)," рече понеделник белешка од Vitaly Umansky, Симон Zhang и Клифорд Kurz од брокерски Sanford В. Bernstein Ltd во Хонг Конг. texas holdem poker in austin tx.