леле класичен најдобри во отворот на резервоарот друид

како да се направи блекџек во matlab

По објавувањето на нејзините планира забрана за кредитна картичка коцкање претходно оваа недела, Коцкање Комисија (GC) би можеле да бидат простени за размислување, тоа може да биде слободна од критики за неколку дена; дека е до тоа доби писмо од Клер Мардок, Национално Ментално Здравје Директор за НЗС.Писмото criticises на коцкање индустрија придонесот на проблемот на коцкање во велика БРИТАНИЈА, барајќи итна акција на голем број прашања.Дополнителни писма биле испратени до извршни директори на велика БРИТАНИЈА е топ оператори, се бара "итно детали" на акции секоја компанија ги презема за да се намали проблемот со коцкање.Во писмото упатено до Денис и Џон коутс (coates), Заеднички извршни директори на Bet365, таа напиша: "Како раководител на Англија е служби за ментално здравје и медицинска сестра од повеќе од 30 години искуство, сум видел од прва рака катастрофални влијание врз менталното здравје на зависности и сум загрижен за доминацијата на коцкање во нашето општество е да предизвика штета."Особено, извештаите на некои тактики се користат од страна на фирми да се однесуваат на оние на вашите клиенти, кои се веќе изгубени суми, и се подготвени да се обложи повеќе да бараат да се опорави загуби, се во врска."Ако извештаи се точни, јас сум загрижен дека нудејќи им на луѓето кои се губи огромни суми на пари слободни билети, ВИП искуства и слободни облози сите проактивно да го поттикне луѓето да се врати во маѓепсан коцкање циклус кои многу сакаат да избегаат."Иако верувам дека забраната за кредитна картичка коцкање е позитивно за индустрија и нејзините клиенти, овие писма се демонстрира новата регулатива има направено многу малку за да ги смири загриженоста, со Мардок дури и criticising забраната е три месеци задоцнување.Додека забраната е поставен да стапи на сила на 14 април, Мардок повика оператори за да се спречи употребата на кредитните картички за коцкање цели со непосреден ефект, "помагање се обезбеди луѓето не трошат пари тие го немаат."На медиумите како одговор на кредитна картичка забрана, исто така, укажува на недостаток на задоволство, со еден пример се Channel 4 News' функција на ноќта на GC е најава.Наместо да се фокусира на придобивките на забрана, вести функција центри на својата безначајност во однос на саканата регулаторни промени за секторот.Краток видео вклучува интервјуа со Мет, проблем коцкар кои ги загубија над £700,000 ($914,081) преку неговата зависност од дрога, и Лиз и Чарлс Ritchie, на родителите на проблемот коцкар кој го загуби животот преку самоубиство.Непотребно е да се каже, сите интервјуирани се направи јасна нивното верување кредитна картичка коцкање е најмалку на индустријата прашања, барајќи од Владата да стори повеќе за да се интервенира.Сега дека прашањето на кредитна картичка коцкање е донесена за исклучување на табелата, повеќе светлина несомнено ќе блесне на други области; во неа писма, Мардок прави јасна реформи таа верува дека треба да се биде во близина.Таа се повикува на крај на 'bet-да-view" комерцијални договори преку кои коцкање сајтови бараат од клиентите да удел или депозит во замена за спорт стриминг пристап.Овие се занимава излегоа на виделина неодамна по секоја ФА Купот третиот круг тоа не со почеток во 15:01 од саботата беше емитувана преку Bet365 веб-сајт и апликација.Седум коцкање сајтови, вклучувајќи Bet365, Вилијам Хил и Paddy Power, претходно беше продаден на стриминг права за ФА Купот тела.Покрај тоа, Мардок повика оператори до крајот на таргетирање на високо-загуба на клиенти, вклучувајќи и иницијативи како што се слободни облози и парични бонуси.ВИП обложување е под лупа за некое време и во одговор на Обложување и Игри Советот (BGC) најави дека ќе се создаде код на однесување за ВИП програми во индустријата минатиот ноември.Сепак, ова ветување има направено малку за да се замолчат критичарите на пракса.Само минатата недела Гардијан објави бројки, наводно, се повлекоа од GC покажува велика БРИТАНИЈА оператори' тешки потпирање на VIP профит.Со кредитна картичка коцкање забрана наскоро да биде во место и на индустријата критичарите навидум погласно од кога и да е, нема сомнение овие прашања ќе ги преземе центарот фаза.На еден позитивен индустријата може да потрае од Мардок е букви е неговата заеднички одговор.Додека писма биле испратени поединечно за да на извршни директори на Вилијам Хил, Betfred, Bet365, GVC и Трепет за Забава; на BGC одговори за сите.Ова укажува на нивото на соработка и во индустријата на која можеби не беше можно и во претходните години.Несомнено ова ќе биде од корист во било каква акција преземат за да се создаде побезбедна коцкање средина, со таму е воздухот на велика БРИТАНИЈА одговор на Американската Игри Асоцијација за тоа.Во својот одговор, Brigid Simmonds, Претседател на BGC, истакнува работа членовите на групата се прават, како што се новата ера-верификација проверки, воведувањето на свирче-да-свирче забрана за рекламирање и создавањето на Gamstop леле класичен најдобри во отворот на резервоарот друид. Simmonds исто така ги поканува Мардок да се сретне со BGC во најскоро можно време, да разговараат за нејзината загриженост и ова, секако, се чини како добра појдовна точка да се воспостави она што всушност може да се направи за да ги задоволи однесува еднаш и за сите.Но, повеќе притискање прашање е: ќе овие забелешки да бидат навистина се обрати? леле класичен најдобри во отворот на резервоарот воин.